Austrian Darts Open 2019 (ET5)

Piąty turniej European Tour zostanie rozegrany w Austrii, więc zobaczymy 4 kwalifikantów z tego kraju, którzy niekoniecznie prezentują wysokie umiejętności. Spróbujemy na tym skorzystać.

Zaczniemy od dwóch najsłabszych kwalifikantów – Tringlera i Faschinga. Analiza do obu spotkań będzie podobna.

Jamie Hughes v Patrick Tringler
Typ: Jamie Hughes 6-0 @ 5,50 (4,84) 1/10j

Jeffrey de Zwaan v Benjamin Fasching
Typ: Jeffrey de Zwaan 6-0 @ 4,50 (3,96) 1/10j

Hughesa i De Zwaana nie trzeba nikomu przedstawiać. Są to zawodnicy, którzy „od kopa” robią 100+, a 85 to w ich przypadku minimum. Czy Austriaków stać choćby na 80? Śmiem wątpić. Zerknijmy najpierw na wczorajsze kwalifikacje.

Fasching, który dysponuje profilem na dartsdatabase – co prawda z zerowymi zarobkami i ledwie 6 wpisami, dostał wczoraj 4 przesłabych rywali i udało mu się grając po 70 punktów przejść eliminacje. Z kolei Tringlera nie znajdziemy na DDB, ale patrząc po jego wczorajszych wynikach, nie gra źle. W decydującym meczu pokonał Hannesa Schniera, który przed rokiem w głównym turnieju napędził stracha Jamesowi Wade’owi. Anglik wygrał wtedy ostatecznie 6-3, ale mogło się to skończyć innym wynikiem.

Ogólnie rzecz ujmując, Austriacy obok Gibraltarczyków, są najsłabsi jeśli mówimy o narodowych kwalifikantach. W ubiegłym roku prezentowali się fatalnie, jak na standardy PDC. Zacytuję zaprzyjaźniony Blog Darterski, który tak pisał o tych wydarzeniach:

Na starcie kwalifikacji staje 45 uczestników, pięciu z nich otrzyma przepustkę wartą 1,000 funtów. Niestety, jak się okaże, są to zawodnicy nie oferujący wysokiej jakości i przegrają swoje pojedynki wygrywając łącznie 5 legów. Ich przeciętna średnia wynosi zaledwie 75,32 punktów. Mowa tu o wspomnianym Roxy’m-Jamesie, który kompromituje się na średniej 66,31, dwóch no-name’ach Bastianie Pietschnigu (70,44) i Alexie Steinbaurze (76,40) oraz dwóch stosunkowo dobrych zawodnikach: Dietmarze Burgerze (77,68) oraz Hannesie Schnierze (85,79).

Zaryzykuję, że Tringler i Fasching przegrają do zera, choć wiadomo, że każdy jest w stanie wygrać lega. Wystarczy przypomnieć przykład sprzed dwóch tygodni, gdzie Sedlacek wygrał mecz z kompromitującym się na podwójnych Whitem. Czech kończył m.in. 22, 22 i 24 lotką.

=================

Jamie Hughes v Patrick Tringler
Typ: Jamie Hughes najwyższy checkout @ 1,25

Jeffrey de Zwaan v Benjamin Fasching
Typ: Jeffrey de Zwaan najwyższy checkout @ 1,25

Stephen Bunting v Patrick van Boogaard
Typ: Stephen Bunting najwyższy checkout @ 1,29

Skoro Hughes i De Zwaan mają wygrać 6-0, ewentualnie 6-1 (no może 6-2) to powinni mieć wyższe kończenia. Kursy na czyste zwycięstwa są bardzo niskie, więc warto zaryzykować taką opcję.

Podobnie powinno być u Buntinga, o którym jeszcze nie pisałem. Jego przeciwnikiem będzie młody Boogaard, który wczoraj przeszedł przez kwalifikacje i zadebiutuje na scenie PDC. W tym roku grał w Q-School, Challenge Tour i Development Tour. W 37 meczach rzucał średnio po 77,44 punktów, tylko raz przekraczając 85 punktów (90,94). Warto dodać, że większość tych spotkań grana była do 4 wygranych legów, więc w ET jego średnia powinna spadać, a co za tym idzie nie powinien mieć za dużo podejść do kończenia. Bunting lubi zamknąć z nieco ponad 100 punktów i to powinno wystarczyć na młodego Holendra.

Dietmar Burger v Tytus Kanik
Typ: Tytus Kanik @ 1,19

Szczęśliwe losowanie dla Tytusa, który trafił na miejscowego kwalifikanta. Co prawda Burger coś tam umie rzucić, ale myślę, że jego poziom to max 83,50. Tytusa stać na średnie po 95 punktów, ale raczej w przegranych meczach. W wygranych gra około 88 punktów, a to powinno spokojnie wystarczyć na Austriaka.

AKO: 2,40 (2,11) @ 6/10j

===================

Jamie Bain v Steve Lennon
Typ: Steve Lennon @ 1,34

Mark Barilli v Steve Beaton
Typ: Steve Beaton @ 1,28

Raymond van Barneveld v Mark Wilson
Typ: Raymond van Barneveld @ 1,34

AKO: 2,29 (2,02) @ 3/10j

I jeszcze jedno ako, bez większych opisów. Lennon, Beaton i Barney są półkę wyżej od swoich rywali i powinni wygrać.

TYLE 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *