Premier League Darts 2015 Week 15

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej w Premier League Darts 2015. Znamy już wszystkich półfinalistów, a dzisiejsze mecze jedynie ułożą odpowiednią kolejność dla przyszłotygodniowych zmagań.

Zwycięzca Premier League Darts 2015
Typ: Michael van Gerwen @ 1,85 3/10j

Znamy już wszystkich półfinalistów Premier League Darts 2015. Oprócz Van Gerwena zagra Dave Chisnall, Gary Anderson i Raymond van Barneveld. Jakby nie patrzeć, teoretycznie najgroźniejszy przeciwnik „Shreka” czyli Phil Taylor nie zagra za tydzień w Londynie. OK, Taylor ostatnio cieniuje, ale to nadal jest Wielki Phil, który potrafi się ogarnąć w ważnych momentach. Teraz nie wyszło, ale myślę, że Michael i tak jest zadowolony, że w TOP4 nie ma Taylora.

W tym momencie nie można jeszcze ustalić z kim dokładnie Michael zagra w półfinale, ale będzie to ktoś z dwójki Gary Anderson/Raymond van Barneveld. I tak naprawdę Michael może sobie „wybrać” z kim chce zagrać (ma 1 punkt przewagi nad Chisnallem i gra z nim dzisiaj wieczorem, ich mecz jest jako ostatni). Nie wiem, może będzie kombinował, może nie. Co by nie mówić, MVG jak wpadnie w swoje „obroty” (czytaj: średnia 105+) to odprawi w półfinale czy to Andersona czy Van Barnevelda. Format w półfinale trochę dłuższy od tego „ligowego”, czyli lepszy z 15 legów. No i finał, w którym może zagrać Chisnall, jego bym nie lekceważył, ale również nie przeceniał. Dystans do 10 wygranych legów, co oczywiście działa na korzyść Michaela. Kurs mizerny w stosunku do 3,50 przed rozpoczęciem Premier League, ale jak wtedy pisałem, szkoda mrozić kasę na taki kurs na prawie 4 miesiące. Tutaj rozstrzygnięcie już za tydzień, a myślę, że po dzisiejszych meczach i ułożeniu par półfinałowych może jeszcze spaść.

———-

Adrian Lewis v Gary Anderson
Typ: Najwyższy checkout powyżej 110,5 @ 1,52

Michael van Gerwen v Dave Chisnall
Typ: Najwyższy checkout powyżej 110,5 @ 1,47

AKO: 2,234 @ 2/10j

Długo czekałem na niższe linie na checkouty i od pewnego czasu jeden z buków oferuje takie linie, jednak nie było dobrej okazji do zagrania. Kursy w dublach mi odpowiadają. Natomiast pozostali dają linię 118,5 i wyżej po kursach ~1,83. Różnica między 119 a 111 jest ogromna. W meczach często zawodnicy ustawiają sobie 112 i 116 i takie checkouty często są kończone. Jak zobaczyłem parę Lewis – Anderson to moja pierwsza myśl dotyczyła wysokiego zamka. A w parze Van Gerwen – Chisnall też taki w miarę wysoki zamek powinien wejść, bo obaj znakomicie potrafią i lubią zapinać wspomniane 112 czy 116. Ja to zagram w dublu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *