Premier League 2015 Play-Off

Czas na końcowe rozstrzygnięcie. Faworytem jest Michael van Gerwen, ale wielu typuje Chisnalla. A co lub kogo ja typuję?

Typ: 9-dart finish podczas sesji (półfinały i finał) @ 12,00 0,5/10j minus

Tylko moje przeczucie, bo pasuje, żeby w końcu w Premier League padła ta wymarzona „dziewiątka”. Ostatni 9-darter w Premier League to półfinał 2012. Oczywiście w pozostałych turniejach padały już 9-lotki, samych telewizyjnych padło 14. Więc dlaczego o tym mówię? Bo Premier League to liga pokazowa, tutaj „ma się dziać”. Po to zapraszają showmanów typu Wright, to jest biznes.

W obecnym sezonie Premier League było kilka podejść do skończenia lega 9-lotką. Taką próbę mieli między innymi Raymond van Barneveld i Gary Anderson, którzy zagrają podczas wieczoru, obaj nie trafili dopiero D12 (taką próbę również miał Kim Huybrechts). Do tego kilka 7- perfekcyjnych lotek zanotował Dave Chisnall. No i oczywiście trzeba wspomnieć o Van Gerwenie. W Premier League miewał 6 czy 7 perfekcyjnych lotek, natomiast podczas innych meczów telewizyjnych miał 3 podejścia do 9-lotki i nie udało mu się skończyć ani razu. Konkretnie: półfinał The Masters z Lewisem, finał The Masters z RvB, Last 16 UK Open z K. Huybrechtsem. A żeby było mało to jeszcze na turnieju streamowanym przez bukmacherów – Gibraltar Darts Trophy, miał kolejne 2 podejścia (z T. Jenkinsem i Woodsem).

Jak widać, mamy 4 panów, gdzie każdego stać na skończenie legą w 9-ciu lotkach, jednak najbardziej liczę na Michaela Van Gerwena. Będzie mu bardzo zależało na wygraniu ligi, przed rokiem stracił tytuł na korzyść RvB. A wiemy, że Michael jak się nakręci i wpadnie w swój rytm to jest nie do zatrzymania. PDC zrobiło ukłon w stronę kibiców, bo wydłużyli formaty meczów: półfinały z bo 15 do bo 19 i finał z bo 19 do bo 21. A to działa tylko na naszą korzyść.

To jeszcze słówko o samym kursie. Widzę w nim value. Do rozegrania mamy 3 mecze, więc teoretycznie możemy kurs 12 pomnożyć razy 3 co da nam 36 (przy płaskim stawkowaniu 1j na 3 mecze i stawce 3j na ten konkretny zakład). Rzadko kiedy zdarza się, żeby bukmacher wystawił kurs 36 na 9-darter finish na mecz na dłuższym dystansie (wykluczamy mecze BDO). Na oba półfinały najwyższe kursy jakie znalazłem na 9-dartera to 26 i 26. Do tego należy też zwrócić uwagę na to, że bukmacherzy mogą nie wystawić kursu na 9-darter na sam finał, bo przerwa między drugim półfinałem a finałem będzie wynosiła około 20 minut i często się zdarzało w takich przypadkach, że nie dawali tego zdarzenia. Inni bukmacherzy również wystawili zakład na 9-dartera podczas wieczoru, ale ich kursy wynoszą „zaledwie” 9.

Miałem kilka razy przeczucie już w tym sezonie na temat 9-loki i nie udawało się. Próbować trzeba, ale delikatną stawką, bo tutaj naprawdę niewiele trzeba, żeby się pomylić.

Dave Chisnall v Gary Anderson
Typ: Dave Chisnall powyżej 5,5 180’s @ 1,80 plus

Michael van Gerwen v Raymond van Barneveld
Typ: Michael van Gerwen powyżej 5,5 180’s @ 1,85 plus

AKO: 3,33 @ Sportingbet 2/10j plus

Na dzisiaj dubel z maksów. Chisnall i Van Gerwen powinni po 6 zrobić. Wbrew pozorom mecz Michaela nie powinien być krótki, Raymond swoje ugra, a kto wie – może i wygra? Michael gonić potrafi, maksy w sytuacjach zagrożenia też zdobywa niemalże jeden za drugim. Drugi zawodnik do Chizzy. Jeśli Dave od początku zacznie rzucać maksy, czego czasem nie robi, to powinno być na spokojnie. Maksimum 19 legów, 15 zagrają. To wystarczy, że średnio będzie rzucał 2 maksy w 5 legach. Do wykonania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *