Grand Slam 2015 – Grupy

Przed nami 8 dni zmagań. 32 zawodników zarówno z PDC i BDO. Walczą o prestiż oraz o pokaźne nagrody pieniężne. A ich walka rozpoczyna się na etapie grupowym.

Michael van Gerwen v Mark Oosterhuis
Typ: Michael van Gerwen 5-0 @ 3,40 1/10j plus

Adrian Lewis v Andy Fordham
Typ: Adrian Lewis 5-0 @ 6,40 1/10j minus

James Wade v Michael van der Hoorst
Typ: James Wade 5-0 @ 6,50 1/10j minus

Oosterhuis to kompletny no-name. Nie grał w żadnym dużym turnieju, nie mówiąc o występach telewizyjnych. Kolejny Fordham, który w BDO sobie nie radzi w początkowych rundach małych turniejów. To gdzie na scenie mu się uda? Czuję, że Andy gra na 6/7 rundzie, co na Adrianka jest zdecydowanie za późno. Van der Hoorst też bez doświadczenia na dużej scenie. Był w tym roku na Lakeside i przegrał 1-3 w setach na średniej 83 z Hughesem (na średniej 86). Boję się tylko o Jamesa, bo to taki zawodnik, który często dopasowuje się do poziomu rywala. I może oddać, 1-2 legi. Liczę, jednak, że James będzie cisnął ze względu na krótszy format i wygrał do zera.

————————–

James Wade v Michael van der Hoorst
Typ: James Wade @ 1,20 plus

Phil Taylor v Martin Philips
Typ: Phil Taylor @ 1,15 plus

Kim Huybrechts v Steve West
Typ: Kim Huybrechts @ 1,36 plus

AKO: 1,93 @ 5/10j plus

Czemu aż 1,20 jest na Wade’a – nie wiem. O dużo za dużo. Hoorst dziad, nie zagrozi Jamesowi. Phil jest w dobrej formie, co pokazał tydzień temu w Belgii. Poległ z Adriankiem, gdzie przespał początek meczu. Philips dobry zawodnik w BDO, ale zdecydowanie nierówny. Civic Hall należy do Taylora, to jego turniej. Z grupy powinien wyjść z pierwszego meczu, więc Philipsa trzeba ograć. Mecz Kim – Steve decyduje o awansie do kolejnej rundy. Bo z MVG obaj powinni wtopić, a Oosterhuisa obaj powinni pokonać. Liczę, że Kim poważnie potraktuje ten mecz i bardziej skupi się na rzucaniu, a nie skakaniu po scenie 😉  Miałem nie grać mocniej meczów grupowych, ale udało się złożyć fajne ako i dlatego taki kupon proponuję.

Jelle Klaasen v Steve Beaton
Typ: Jelle Klaasen @ 1,50plus

Michael van Gerwen v Mark Oosterhuis
Typ: Michael van Gerwen -1,5 lega @ 1,11 plus

James Wade v Michael van der Hoorst
Typ: James Wade @ 1,16 plus

AKO: 1,94 @ 4/10j plus

Jelle super forma, co pokazał m.in. przed tygodniem w Belgii. Beaton to dziad i bliżej mu do końca kariery niż jakiegoś odbicia. Super-trudna grupa, bo jest i White i Adams. Dlatego od początku trzeba wygrywać. Kurs elegancki, dlatego biorę. Do tego dokładam win Michaela van Gerwena -1,5 lega oraz powtarzam typ na win Wade’a.

Do tego taśma za 1j: minus

tasma

 

————————–

Steve West v Mark Oosterhuis
Typ: Steve West -2,5 lega @ 2,10 6/10j plus
Typ: Steve West DW 5-0 @ 9,00 1/10j plus

Bardzo mocno gram West’a. Oosterhuis średnia 67 i 0-5 z MVG. W 5 legach rzucił tylko 2×100+. West dobry mecz z Kimem, przegrana 2-5, średnia 94, ale jednak według mnie fajnie zagrał. Steve musi wygrać, żeby zachować szanse na awans, które i tak są niewielkie. Ale różnica między miejscami 3 a 4 w grupie wynosi 2500 funtów, więc warto wygrać ten mecz. Mark nie zagra dzisiaj tak tragicznie jak wczoraj, koło 80 powinien zrobić na średniej. Ale ugra maksymalnie 2 legi. Jak dla mnie bardzo fajna linia i jeszcze lepszy kurs.

Peter Wright v Dave Chisnall
Typ: Over 7,5 legów @ 1,67 minus

Phil Taylor v Robbie Green
Typ: Phil Taylor @ 1,17 plus

AKO: 1,95 @ 4/10j minus

Peter i Dave powinni chwilę pograć. 5-3 lub 5-4 to chyba dobry wynik. Jakoś nie widzę krótszego meczu. Do tego podbijam ten kurs zwycięstwem Taylora, który wczoraj wyglądał świetnie. Pewne 5-0, średnia 102. Green niby poszalał z Rodriguezem, ale na Taylora to będzie za mało.

Wayne Jones v Andy Fordham
Typ: Andy Fordham @ 2,46 2/10j plus

Andy bardzo mnie zaskoczył wczoraj. Ale pozytywnie. Kurs dzisiaj tez mnie zaskoczyl. Jones dobry zawodnik, ale żeby aż tak go przeceniać. Dla mnie value w kursie, ale gram delikatnie.

—————–

Mark Webster v Michael van der Hoorst
Typ: Mark Webster @ 1,25 plus

Phil Taylor v Rowby-John Rodriguez
Typ: Phil Taylor @ 1,12 plus

Gary Anderson v Andy Boulton
Typ: Gary Anderson @ 1,10 plus

Raymond van Barneveld v Larry Butler
Typ: Raymond van Barneveld @ 1,20 plus

AKO: 1,86 @ 6/10j plus

Wszyscy 4 muszą wygrać, żeby mieć spokój i nie liczyć legów. Przeciwnicy słaby, w tym turnieju kiepskie ich występy.

————

Kim Huybrechts v Mark Oosterhuis
Typ: Kim Huybrechts -4,5 @ 2,41 5/10j minus
Typ: Mark Oosterhuis under 0,5 180’s @ 1,83 5/10j plus

Mark bardzo słaby. Kim na ciśnieniu, bo gra o awans z grupy. Jeśli Kim zagra na poważnie to powinien roznieść Marka, 5-0 jak najbardziej możliwe. Co do maksów – Mark w meczach 2×100 i 3×100, z czego w tym pierwszym meczu miał podejście do maksa – trzecia lotka w S5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *