World Cup of Darts 2016 – 1. Runda

Typy na pierwszą rundę World Cup of Darts 2016.

Słowem wprowadzenia, z wieloma kursami nie zgadzam się. Ale nie ma się co dziwić, skoro znowu pierwszy wyskoczył Biłin, a reszta powiela. Poniżej tabela z moimi kursami oraz średnimi kursami. Porównajcie i wyciągnijcie wnioski sami. A potem zapraszam poniżej po moje wnioski.

wcodhirobet16

—————————————

Austria v Włochy
Typ: Austria @ 1,16plus

Austriacy dostali rozstawienie i dostali najgorszy zespół jaki był do wylosowania – Włochów. To tak, Włosi rok temu 2-5 z Gibraltarem i tylko 71,35 na średniej. W 2014 2-5 z Holandią i 75,05 na średniej, w 2013 w grupie 3-5  i 84,66 z Hiszpanią oraz 0-5 z Walią i 79,00 na średniej. Zmienił się partner deblowy Petri’owi, powrócili do składu z 2013 roku. No ale czy mieliby zagrać na te 80+? Oj wątpię.

Naprzeciw nich staną Austriacy, czyli Mensur Suljovic i Rowby-John Rodriguez. Suljovic – wiadome, trzyma wysoki poziom. Jak nie będzie szło to włączy tryb zamulacza i Włosi nie wytrzymają. Rodriguez szybko się „gotuje” jak coś nie idzie. No ale z Włochami ma nie iść? 😀 Poza tym myślę, że rok temu Mensur go trochę przypilnował, żeby właśnie nie pajacował po jednym nieudanym legu. Powinna być pewna wygrana Austriaków, nawet nie wyobrażam sobie, żeby mogło tu dojść do jakiejś niespodzianki. A kurs oczywiście zawyżony, 1,05 ode mnie.

Irlandia Północna v Japonia
Typ: Irlandia Północna @ 1,35plus

Dla mnie ogromne nieporozumienie z kursem, osobiście wystawiłem tu 1,10 na Irlandię Płn.. Zespół z Irlandii Północnej, niezależnie od składu, praktycznie w każdej edycji notował dobry wynik. Rok temu przegrali w ćwierćfinale z Holandią, przed dwoma laty podobnie, tylko w półfinale. Warto zauważyć, że zmienił się skład Irlandii Płn. – bezbarwnego Mansella zastąpił Daryl Gurney. Uważam, że jest to dobra zmiana, chociaż wolny Dolan i szybki Gurney trochę mi do siebie nie pasują. „History maker” jaki jest wszyscy wiedzą, raz mu wyszło i na tym jedzie. Ostatnio niestety kiepska jego gra, ledwo ponad 80 na średniej wychodzi. Natomiast jego partner deblowy – Gurney, w ostatnich turniejach prezentował wysoką formę, rzucał sporo maksów, średnie praktycznie wszystkie powyżej 90, nawet jakieś 100+ się zdarzały. Irlandia Płn. dostała tu rozstawienie z numerem 4-tym i wcale nie uważam tego za przesadę.

Ich rywalami będzie Japonia, czyli pani Keita Ono i Haruki Muramatsu. Ono widziany/widziana/widziane (wybierzta se ta :p) tylko na MŚ PDC, w pre 2-0 (6-1) z Tagarao i 91,79, aby potem dostać łomot od Taylora 0-3 (1-9) i tylko 83,49 na średniej. Muramatsu to słaby zawodnik, rzuca bardzo wolno, mruga przy tym z taką częstotliwością jak śnieżący odbiornik telewizyjny. Nie mam pojęcia jakim cudem zdobył kartę PDC rok temu, tylko co z tego, skoro pojawił się przez półtora roku raptem na 8 turniejach rankigowych + jakieś 2 kwale do ET. Z Hashimoto w parze wygrywali pojedyncze mecze, ich gra oscylowała około średniej 80, raczej niżej niż 80. Pomijając duże value w takim kursie, Irlandia Północna powinna wygrać ten mecz bez większych problemów, może ze 2 legi dla Japońców, ale nie więcej.

Belgia v Polska
Typ: Belgia @ 1,14plus

Losowanie nie było dla nas udane, trafiliśmy na rozstawioną drużynę – Belgię. Wśród nierozstawionych zespołów, to praktycznie z każdym można byłoby powalczyć. Ba, z takimi Włochami czy Tajlandią bylibyśmy faworytami. Ale jest co jest i trzeba grać. Belgów reprezentują bracia – Kim i Ronny Huybrechts. Grają w tym składzie od 2013 roku (w 2012 był tylko Kim z tej pary). Ich występy należą do solidnych, i tak: 2013 – runner-up, 2014 – ćwierćfinał, 2015 – półfinał.

Ronny nie jest jakimś wybitnym zawodnikiem, powiedziałbym nawet, że mocno przeciętnym. Jednak na World Cup zawsze dobrze przygotowany, gra na średniej około 90.  W kwestii meczu z Polakami należy zwrócić uwagę na średnie Belgów w poprzednich latach (ale tylko w meczach deblowych!). I tak:

  • 2015 1. runda – 93,92 i 5-1 z Filipinami,
  • 2015 ćwierćfinał – 93,32 z Australią,
  • 2014 1. runda – 91,65 i 5-0 z Indiami,
  • 2014 ćwierćfinał – 85,23 i 0-4 z Holandią,
  • 2013 grupa – 90,54 i 5-0 z Węgrami,
  • 2013 grupa – 89,44 i 2-5 z Irlandią Północną,
  • 2013 półfinał – 105,47 i 4-0 z Finlandią.

Jak widać, Belgowie w parze grali dotychczas na średniej około 90. Co to oznacza w praktyce? Że w 5-ciu legach robią średnio 2×5 rundę i 3×6 rundę. Oczywiście upraszczam to wszystko za bardzo, ale pokazuję tu Państwu, że żeby z nimi nawiązać walkę trzeba regularnie kończyć w 6-tej rundzie najpóźniej. Niestety uważam, że polskich zawodników nie stać na tak równą grę i to Belgowie awansują dalej. Nie powinna być to jednak porażka do zera, Kim „lubi” nie trafić dabla, myślę, że będzie 5-2 dla Belgów.

AKO: 1,79 @ 7/10jplus

—————

Irlandia v Hong Kong
Typ: Hong Kong @ 2,22 1/10jminus

Skład Irlandii zmienił się, Filby’ego zastąpił McGowan. Jakoś większego znaczenia to nie będzie miało bo i jeden i drugi jest słaby. Hong Kong w tym samym składzie, chłopaki grają na około 85. No a czy Irlandczycy zagrają lepiej? Ja tu widzę niewielkie value i dlatego za minimalną stawkę zagram zwycięstwo Hong Kongu. Skoro wygrali z nimi rok temu to czemu mieliby nie zrobić tego i w tym roku?

Grecja v Kanada
Typ: Grecja @ 3,40 1/10jminus

A tego kursu to kompletnie nie rozumiem! Skąd im się wzięła aż taka przewaga Kanadyjczyków?! Dla mnie to jest typowy mecz 50/50, nawet z niewielką przewagą Greków. W Kanadzie John Part i Ken MacNeil. Part to już tylko gadająca głowa (co akurat aktualnie wychodzi mu znacznie lepiej od rzucania), nie gra już nigdzie, chyba że na pokazówkach za $$$. Kanadyjczycy przez ostatnie 2 lata odpadali już w 1-szej rundzie WCoD, przegrywają 4-5 z Nową Zelandią (79,86) oraz 4-5 z Japonią (78,57). Śmiech na sali, puste krzesła.

Grecy natomiast debiutują w World Cupie, wszystko pewnie za sprawą Johna Michaela, który dość regularnie gra w European Tour w PDC, a w tym roku zdobył kartę. Jego partnerem deblowym będzie kompletny no-name, wiem z pewnego źródła, że Ioannis grał mocno przeciętnie w Policach przed kilkunastoma dniami. Czyli poziomem dorównuje Partowi 😀 Gram to tylko ze względu na kurs, bo to typowe 50/50 i powinien oznaczyć ten mecz na grafice u góry jako „no bet”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *