Mistrzostwa Świata PDC 2017 – 3. Runda

Typy na 3. rundę MŚ PDC 2017.

Dave Chisnall v Jelle Klaasen
Typ: Jelle Klaasen powyżej 7,5 180’s @ 1,83 6/10j plus

Niby wysoka linia, ale tutaj liczę na minimum 5 setów, optymalnie 6.  Nawet przy 4 setach, wychodzi średnio po 2 maksy, co jest jak najbardziej do zrobienia. Rok temu, gdy Jelle notował półfinał MŚ, w Last16 własnie wygrywał z Taylorem 4-3 w setach i rzucał 13 maksów. W ćwierćfinale wygrywał z Norrisem 5-4 i maksów rzucił 15. W tych Mistrzostwach rzucił kolejno 6, 5 i 5 maksów, a w każdym meczu rozegrał po 4 sety. Z Chizzim nie będzie łatwo, bo Anglik chociaż bez formy, to „coś” jednak gra. I jeszcze jeden aspekt, który biorę pod uwagę – Jelle lubi odpowiadać na maksa przeciwnika swoim maksem, a jak wiadomo Chisnall robi ich sporo.

AKO: 1,67 @ 6/10jplus

Chisnall z Jelle wygrają po 1 secie, nie mam żadnych wątpliwości. Taylor z Kimem podobnie. Kim świetna dyspozycja, duża swoboda i pewność siebie. Taylor niestety na równi pochyłej, śmiem wątpić nawet czy wygra ten mecz… Seta Kim wygra, a Taylor chyba do zera nie przegra 😉 Na koniec Peter Wright. Szkot super forma, 2 mecze na średnich ponad 100, pewne wygrane 3-0 i 4-0. Ian odkąd przeszedł do Unicorna, rzadko gra na wysokim poziomie (czytaj: średnia około 100), raczej jego średnie oscylują koło 92 punktów, co w dłuższym formacie jest widoczne. Z jednej strony widzę łatwe zwycięstwo Petera 4-0/4-1, ale z drugiej boję się o mecz życia Iana i 4-3, ale dalej dla Szkota.