UK Open 2017 – Typy turniejowe

Przed nami turniej UK Open. Zdecydowanie mój ulubiony rankingowy turniej. Dlaczego? Gra w nim aż 128 zawodników, a rundy 1-3 rozgrywane są równocześnie na 8 tarczach. Sporo nieznanych nazwisk, sporo meczów na wysokim poziomie. A do tego wszystkiego – losowania odbywają się po każdej rundzie. Nie ma tu rozstawień, począwszy od czwartej rundy każdy może trafić na każdego. Kwintesencją darta są emocje. W tym turnieju nie zabraknie ich przy tarczach, ale również podczas losowań.

Piszę ten wpis, jest kilka minut po północy w piątek. Nie wiemy czy główny faworyt turnieju Michael van Gerwen zagra w UK Open. Wczoraj nie zagrał w Premier League z powodu kontuzji pleców.

Przed kilkoma dniami jeden z buków oferował zakłady na zwycięstwo w turnieju oraz miejsce w TOP4. Aktualnie jest to niemożliwe, więc poniższe typy podaję raczej w charakterze ciekawostki – nie będę ich oficjalnie rozliczał. Tak więc, zagrałem za drobne 5 zawodników, którzy w ostatnich tygodniach prezentowali wysoką formę. Ze względu na to, że po każdej rundzie odbywa się losowanie, więc i faworyci mogą sami siebie eliminować, uważam, że TOP4 czyli półfinał jest w zasięgu tych zawodników.

Krótko. Whitlock wygrał 2/6 kwali UK Open, widać że wraca do formy sprzed paru lat.

Norris ogromny postęp w ubiegłym roku, w tym roku będzie kontynuował; tydzień temu wygrał PC2.

Darren Webster jest zawsze nieobliczalny. Pamiętacie jak wygrywał 6-0 z MVG, żeby przegrać ostatecznie 8-11? Darren ostatnio też w fajnej formie, a co najważniejsze – to zawodnik, który niespecjalnie boi się „czołówki”.

Joe Cullen to taki strzał trochę z sympatii. Ale pamiętam też jego ubiegłoroczny ćwierćfinał w tym turnieju.

Mark Webster, bo umie przygotować formę na najważniejsze turnieje w sezonie. Co prawda tu zacznie już od drugiej rundy, w której zagra z Buntingiem (zaledwie do 6 wygranych), ale Stephen na równi pochyłej i tylko czekać jak wróci do BDO.

Wszystkie kursy grane tylko wysokie, żeby coś z tej 1/5 zostało. Osobiście uważam, że top4, a nawet top2 zanotuje Peter Wright. Dobrze mu życzę i uważam, że w końcu wygra coś dużego. Może teraz? Wygrał 3/6 kwali do UK Open, w Premier League szaleje – jeśli wydawało się komuś, że jego 109 z Garym to max, to co powiedzieć o wczorajszym 119? 😀

Dzisiaj podadzą informację, czy Michael zagra. Nawet jeśli zagra, to uważam, że nie będzie w pełni zdrowy. Może pociągnie ze 2-3 mecze, ale na ile leki pomogą? Myślę, że to nie jest jakaś taktyczna zagrywka, bo po co? Przecież Michael wygrywa z każdym i w każdym miejscu. Jeśli nie zagra, to powyższe kursy mają ogromne value, bo bez MVG praktycznie zwalnia się miejsce w finale. No ale tego już nie zagracie. Zaproponuję za to coś innego.

Wygra UK Open – bez MVG
Typ: Peter Wright 5,00 @ 1/10j 

Tutaj, nawet jeśli MVG zagra to i tak brany jest pod uwagę udział wszystkich poza MVG. Przy tej formie i dobrym losowaniu, Peter melduje się w finale. A po cichu liczę, że Michael nie zagra i będziemy mieli bardzo ciekawy turniej. I tytuł Szkota.

===============

Jeszcze jedna ciekawostka, gram tu Whitlocka za 1/10j. 

Rozliczenie: Whitlock i Huybrechts zakończyli turniej w tej samej fazie (ćwierćfinał), więc obowiązuje zasada Dead Heat. Pół stawki wygrane, pół przegrane. Czyli Whitlocka rozliczam za 1j po kursie 2,10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *