European Championship 2017

European Championship czyli Mistrzostwa Europy. Cztery dni – sześć sesji zmagań przed nami. Wśród zawodników grających w turnieju zagra Polak – Krzysztof Ratajski. Jak sobie poradzi?

Zwycięzca EC
Typ: Rob Cross @ 16,00 0,6/10j
Typ: Dave Chisnall @ 24,00 0,4/10j

Zacznę od zwycięzcy. Generalnie uważam, że wygra MVG i kurs 1,80 przy braku Andersona, Taylora, Lewisa i RvB jest za duży. Ale poszukam małej niespodzianki. Górną połówkę odpuszczam (bo MVG), odpuszczę też trzecią ćwiartkę (bo Wright), czyli ktoś z czwartej.  No i mamy tam Cross/Chisnall. Postawię na obu łącznie 1j.

=========================

Peter Wright v Krzysztof Ratajski
Typ: Krzysztof Ratajski @ 3,95 1/10j

Ani kurs za wysoki, ani Peter bez formy, ani nie jestem populistą i chcę was tu przyciągnąć. Po prostu czuję niespodziankę i wygraną Krzyśka. Tyle.

=========================

Simon Whitlock v James Richardson
Typ: Simon Whitlock @ 1,25

Whitlock ostatnie tygodnie super forma, finał World Grand Prix, a w ET niezła gra (chyba wszyscy pamiętamy bardzo dobry występ w ET 12 przeciwko Ratajskiemu). Richardson średniak, on takie 90 na średniej gra, raczej nie więcej.

Jelle Klaasen v Christian Kist
Typ: Jelle Klaasen @ 1,40

Kist jakaś kontuzja przed dwoma tygodniami, gdzie wyszedł na Dekkera i przegrał 0-6 na średniej 66 (2×100 i 8x 90+). Nawet bez tej informacji, jego gra w PDC jest średnia, rzadko przekracza 90 na średniej, a do tego ma wielkie problemy z dablami. Klaasen jednak solidny, ostatnio mało grał, ale liczę, że formę przygotował.

Rob Cross v Martin Schindler
Typ: Rob Cross @ 1,25

Mam nadzieję, że Cross znów mnie nie zawiedzie w „majorze”, po frajerskiej przegranej z Beatonem w WGP. Schindler solidny zawodnik, ale myślę, że nie da rady, jeśli Rob wejdzie na swój normalny poziom.

AKO: 2,18 @ 6/10j

=========================

John Henderson v Kyle Anderson
Typ: John Henderson powyżej 1,5 180’s @ 1,70

Troszkę mała linia, a John naprawdę umie rzucać maksy. Dla mnie kurs 1,70 dla linii 2,5 byłby ok, więc biorę.

Jonny Clayton v Dimitri van den Bergh
Typ: Jonny Clayton powyżej 1,5 180’s @ 1,55

Co prawda pierwszy mecz sesji popołudniowej, ale nie daję zwycięzcy tylko maksy. Clayton ostatnio fajna forma, maksów też rzucał.

AKO: 2,63 @ 3/10j

=========================

Michael van Gerwen v Ian White
Typ: Powyżej 14,5 legów @ 1,65

W normalnych warunkach nie podjąłbym się takiego zakładu, ale po wczorajszym meczu stwierdzam, że Michael nie jest w najwyższej formie. Jednak kontuzja kostki i krótka przerwa zrobiła swoje, co widać w braku pewności na dablach, a i przy potrójnych zdarzało się wiele pomyłek, gdzie Michael rzucał sporo jedynek i trójek. White wczoraj się ślizgnął, ale liczę, że dziś wyjdzie już skoncentrowany i nie popełni takich błędów jak wczoraj. 5 legów dla Iana to dobry bet.

Stephen Bunting v Daryl Gurney
Typ: Daryl Gurney @ 1,30

Daryl w gazie, świetnie punktuje, szybko kończy – nic dodać, nic ująć. Bunting się ślizgnął z Cullenem, teraz już nie da rady.

AKO: 2,14 @ 5/10j

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *