The Masters 2018

Typy z turnieju The Masters 2018.

Turniej The Masters to, tuż obok Players Championship Finals, najbardziej nieprzewidywalny turniej. PCF to ostatni turniej przed Mistrzostwami Świata i wielu zawodników „czai się” nie chcąc ujawniać swojej prawdziwej formy. Natomiast Masters jest pierwszym turniejem po Mistrzostwach Świata, zawodników widzieliśmy w akcji ostatnio ponad 3 tygodnie temu, a niektórych nawet i prawie 5 tygodni temu. Poza tym część z nich „czai się” na przyszłotygodniową Premier League i ukrywa formę, dokładnie jak w opisanym wcześniej przypadku PCF i Mistrzostw Świata. No i na koniec argument niepodważalny – w turniej Masters gra najlepszych 16 zawodników na świecie, a więc słabych tam nie ma. Dlatego też turniej The Masters należy traktować z przymrużeniem oka.

Rob Cross v Ian White
Typ: Powyżej 8,5 180’s @ 1,65 

Cross po raz pierwszy wyjdzie do meczu jako „champion of the wooorld”. Ostatnie tygodnie spędzał głównie na wizytach w szkołach i zakładach pracy… tfu! w stacjach telewizyjnych, robiąc przeróżne wywiady. Tu też trudno powiedzieć w jakiej formie jest Rob, ale moim zdaniem jego forma w Ally Pally to nie było maksimum jakie nam jest w stanie zaprezentować – za chwilę Cross będzie „latał” na średnich 115 i zostawiał w tyle Van Gerwena. Dobra, wróćmy do meczu… White był, jest i będzie ciągle tylko średniakiem, więc Rob powinien sobie poradzić i wygrać, jednak ja liczę na maksy. Minimum 9 potrzebne, a tyle to tak naprawdę każdy z nich może sam zrobić. Cross ma ogromną łatwość rzucania maksów, bo rzuca z krótkiego zamachu, koło 4-5 powinien zrobić. White natomiast robi długi zamach, ale mimo wszystko również ma łatwość rzucania maksów i także 4-5 powinien dorzucić.

Peter Wright v Alan Norris
Typ: Peter Wright @ 1,18

Peter mówi, że kamienie żółciowe nie dawały znaku od początku grudnia i z jego zdrowiem jest OK. I tyle wystarczy 😉

AKO: 1,95 (1,71) @ 5/10j

===================

Mensur Suljovic v Michael Smith
Typ: Mensur Suljovic powyżej 3,5 180’s @ 2,00 (1,76) 2/10j

Mensur nauczył się nie „latać” po całej tarczy po rzuceniu T20 i uparcie rzuca sześćdziesiątki. Linia jest stosunkowo niska, 4 maksy powinny wpaść.

===================

Michael van Gerwen v James Wade
Typ: James Wade powyżej 2,5 180’s @ 1,62

Mensur Suljovic v Rob Cross
Typ: Mensur Suljovic powyżej 2,5 180’s @ 1,55

AKO: 2,48 (2,18) @ 4/10j

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *