World Grand Prix 2014 – Ćwierćfinały, Półfinały, Finał

Typy na ćwierćfinały, półfinały i finał World Grand Prix 2014.

Paraolimpiadę z BDO na razie odpuszczam, wracam do PDC

Stephen Bunting v Richie Burnett
Typ: Stephen Bunting powyżej 4,5 180’s @ 2,25 1/10j
plus
Wczoraj Bunting aż 12 maksów w 20 legach co daje fantastyczny wynik. Dzisiaj zagra z Burnettem, teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem od Wrighta. Ale Richie pokazał, że potrafi grać dobrze (wczorajsza średnia 92.61).

Phil Taylor v James Wade
Typ: Phil Taylor najwyższy finish powyżej 116,5 @ 1,83 2/10j plus
Typ: James Wade najwyższy finish powyżej 107,5 @ 1,83
2/10j plus
Na zwycięstwo Taylora w meczu są trochę zaniżone, bo Wade gra dość dobrze, ale chyba nie aż tak dobrze, żeby wygrać. Taylor zagrał niby 2 przeciętne mecze, ale uważam, że on nie odkrył wszystkich kart. Po za tym, nie gram kursu 1,3 (podobnie jak i zwycięstwa van Gerwena) ze względu na typ ze zwycięzcami kwart, który dzisiaj będzie rozliczony.
Uważam, że dzisiaj mecz nie będzie szybki. To znaczy pograją minimum 4 sety po 4 legi każdy. Przedwczoraj Taylor nie pokrył linii 117,5 na finishu, ale też nie było kiedy tego zrobić. Pierwszego seta przegrał 0:3, drugiego wymęczył, a w pozostałych już miał dużą przewagę nad Gildingiem. Wade’a przedstawiać nie trzeba i tego co dokonał z Thorntonem. Oczywiście myślę tutaj o perfekcyjnym legu. Do tego „tonowe” finisze, których było kilka. Dzisiaj liczę na podobnie wysokie zamki.

——————-

Michael van Gerwen v Stephen Bunting
Typ: Stephen Bunting @ 4,00 1/10j minus
Typ: Stephen Bunting powyżej 5,5 180’s @ 2,0 4/10j minus

To będzie prawdziwie mistrzowski mecz. Spotkają się dwaj Mistrzowie Świata 2014: van Gerwen z PDC oraz Bunting z BDO (już w PDC). Nie mam pojęcia dlaczego bukmacherzy tak cenią i tym samym przeceniają van Gerwena.

Michael van Gerwen rzuca tak sobie. Dobry mecz rozegrał z van der Voortem, gdzie oddał mu zaledwie 1 lega. Później z Winstanleyem zagrał dość dobrze, ale Dean też pomagał. Z Kingiem wczoraj zagrał słabo. Nie trafił całej góry dabli. I z 3-2 mogło być i nawet 3-0. Michael nie mógł się skoncentrować, grał jak nie on. Najpierw maks, a później 40. Bunting natomiast z Baxterem zagrał przeciętnie, ale nie musiał się spinać, bo Ronnie zagrał bardzo słabo (skoro Bunting rozpoczyna lega dopiero 11. lotką i go wygrywa to wiadomo jak grał „The Rocket”). Kolejne 2 mecze z Wrightem i Burnettem to świetna gra „The Bulleta”. Z Wrightem 5 setów = 20 legów i 12 maksów. Z Burnettem 4 sety i 18 legów, 6 maksów.Średnie 93.30 i 93.83, co w tym formacie i na dystansie setowym jest bardzo dobrym wynikiem.

Dzisiaj panowie zagrają do 4 wygranych setów. Wydaje mi się, że mniej jak 6 setów nie zagrają, a co za tym idzie, nie mniej jak 24 legi. Linia 5,5 na Buntinga jest również zaniżona, dlatego wchodzę w nią aż 4 jednostkami. Stephen powinien to spokojnie pokryć. A jego zwycięstwo w tym meczu absolutnie mnie nie zdziwi.

Jedna myśl nt. „World Grand Prix 2014 – Ćwierćfinały, Półfinały, Finał”

  1. haha, właśnie zobaczyłem, co miałeś na myśli pisząc o „paraolimpiadzie” w BDO 😀
    Może Wilson w Lakeside wreszcie się bardziej popisze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *