European Championship 2014 – Typy długoterminowe

Rozpoczynam typowanie od typów długoterminowych, a raczej turniejowych.

Zwycięzca 1. kwarty

Typ: Michael van Gerwen @ 1,61 plus
Michael dostał łatwą drabinkę. W jego ćwiartce z tych trudniejszych przeciwników jest chyba tylko Chisnall. Najtrudniej będzie paradoksalnie w 1. rundzie, bo krótki dystans (do 6 wygranych legów), a jedno przełamanie to już niemalże wyrocznia. W drugiej rundzie Dolan lub M. Smith – ze Smithem może być rewanż za finał turnieju w Lipsku. W ćwierćfinale Chisnall/Artut/White/Newton – żaden z nich nie powinien zagrozić Michaelowi na długim dystansie (pierwszy do 10). Czy w ogóle ktoś może mu zagrozić, skoro Michael wygrywa w tym sezonie wszystko na zmianę z Taylorem? Jego ostatni skalp – World Grand Prix. Van Gerwen gromadzi kolejne tytuły na swoim koncie i na pewno nie pogardzi także Mistrzem Europy. Drabinkę ma dobrą, półfinał powinien spokojnie osiągnąć.

Zwycięzca 2. kwarty

Kilku dobrych zawodników i już wiem, że nie typuję zwycięzcy. Whitlock, van Barneveld, Wright, Huybrechts, Winstanley a może młody van de Pas? Odpuszczam.

Zwycięzca 3. kwarty

Zdecydowanie najmocniej obsadzona ćwiartka. Na czele Taylor, do tego Hamilton, Bunting, G. Anderson, Jenkins i Thornton. Faworytem jest Taylor, ale nie po takim kursie na pewno. Uważam, że jeżeli Taylor wygra kwartę to wygra cały turniej. W drugiej rundzie czekać go może bardzo trudny przeciwnik jakim jest Stephen Bunting. A w ćwierćfinale Gary Anderson albo Robert Thornton. Uważam, że jeżeli poradzi sobie z nimi i zagra w półfinale to zapewne wejdzie do finału, a w nim gra jest otwarta. Więcej o Taylorze poniżej. Zwycięzcy nie typuję.

Zwycięzca 4. kwarty

Typ: James Wade @ 2,75 minus

Główny rywal, Adrian niby lubi ten turniej, bo wygrał go przed rokiem, a do tego 2 razy był pokonany w finale. James zagrał bardzo dobry turniej w Dublinie i pomimo porażki z van Gerwenem w finale, można uznać, że był to jego największy sukces w ostatnich kilku latach. Niestety zawodziły go trochę dable, nawet jego ulubiony top. A drabinka wygląda tak: najpierw Ronny Huybrechts, później King/Kist. I w ćwierćfinale wspomniany już Lewis. Dystans do 10 wygranych legów, Adrianowi dabel nie siądzie 3 razy i jest po meczu. A James gra swoje (jak chociażby na WGP, gdzie powinien go wyrzucić i Thornton i Anderson). Według mnie w półfinale zamelduje się Wade.

van Gerwen + Wade = 4,42 @ minus

Zwycięzca European Championship

Typ: Phil Taylor @ 4,00 1/10j minus

Główny powód, dla którego proponuję ten typ, to fakt, iż Taylor w 6-cio letniej historii turnieju triumfował 4 razy (w pierwszych 4-ech latach turnieju). Ostatnie 2 edycje to słabe wyniki: w 2012 roku dotarł do ćwierćfinału, a przed rokiem odpadł w 2. rundzie. Właśnie ta przegrana z Ronnym Huybrechtsem rok temu zapadła mi w pamięć, bo wtopiłem wówczas dużą kwotę.

Czy Taylor jest w optymalnej formie? Raczej nie. Na World Grand Prix nie błyszczał, szczególnie zawodziły go dable, a i treble też nie chciały wchodzić jak on chciał. Ale któż jak nie on potrafi z przeciętnej formy w 2 tygodnie przygotować formę mistrzowską? Phil odpuszcza granie gdzie tylko może, żeby skupić się na majorach i jeszcze śrubować swoje rekordy. Tak jak pisałem wyżej, Taylor ma trudnych przeciwników w swojej ćwiartce. Jeżeli przygotuje się dobrze i wygra kwartę to zapewne powalczy o zwycięstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *