Players Championship Finals 2014 – 1. Runda

Ostatni turniej przed Mistrzostwami Świata PDC 2015. Kto wygra? Wyczuwam tutaj dobry występ Lewis’a, ale tego nie typuję. A co typuję? Sprawdźcie sami!

Pierwsza runda do 6 wygranych legów, a więc nie szaleję ze stawkami, bo niespodzianki mogą mieć miejsce.

Phil Taylor v Ronnie Baxter
Typ: Phil Taylor -1,5 lega @ 1,20
plus
Na Taylora znowu trzeba grać. Pierwsza runda z Baxterem czyli powinno być szybko i przyjemnie. Uważam, że wygra Phil i nie będziemy świadkami decidera.

Mervyn King v Andrew Gilding
Typ: Mervyn King @ 1,40
plus
Mervyn w dobrej, stabilnej formie od połowy września. Półfinał ME, finał The Masters i półfinał Grand Slamu. Gilding coś tam pogrywa, największy sukces to chyba 2. runda w World Grand Prix. Po tych sukcesach wiem, że przyjdzie dla Kinga słabszy mecz, oby to nie był akurat ten, tylko w kolejnej rundzie z Taylorem 😉

Michael van Gerwen v Raymond van Barneveld
Typ: Raymond van Barneveld +4,5 lega @ 1,11
plus
O tym meczu mógłbym pisać i pisać, ale chyba nie muszę. Handicap ogromny jak na taki krótki dystans, ale też kurs mizerny. Mi jednak wystarczy do podbicia dubla i zrobienia tripla. Wszystko zależy od nastawienia Raymonda, bo jeżeli od 1. lega wyjdzie ze swoim nastawieniem „chcę uciekać ze sceny” to będzie szybkie 6:0, 6:1. Uważam, że jednak zmobilizuje się i ta motywacja będzie, a wtedy to powalczy o zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie, żeby „Barney” nie wygrał minimum 2 legów.

Taylor -1,5 + King + RvB+4,5 = 1,87 3/10j plus

—————-

Adrian Lewis v Dave Chisnall
Typ: Najwyższy checkout powyżej 109,5 @ 1,83 1/10j
plus
To powinien być dobry mecz. Dwóch zawodników, którzy potrafią kończyć wysokimi checkoutami, „przyciśnięci do muru”. Potrafią uciekać, rzucają dużo maksów, ale czasem trzeba skończyć wysokim zamkiem. Tylko czy można mówić o wysokim zamku, który w moim typie musi mieć tylko 110 punktów? Linia niska, bo format krótki i nie powinno być dużo takich zamków.

Michael van Gerwen v Raymond van Barneveld
Typ:  Najwyższy checkout powyżej 109,5 @ 1,83 1/10j
plus
Podobnie jak powyżej. Dwóch świetnych zawodników, Mistrzowie Świata. Linia niska, według mnie jakieś 112 czy 116 któremuś się uda skończyć. Stawka niska, bo to jest loteria na tak krótkim dystansie.

James Wade v Jelle Klaasen
Typ: Jelle Klaasen powyżej 1,5 180’s  @ 1,57 2/10j
plus
Idealna linia do gry na Klaasena. Jelle rzuca bardzo szybko, ale potrójną 20 ma dobrze opanowaną i rzuca sporo maksów. Wade będzie uciekał rzucając całe fury 100 i 140, a Klaasen będzie musiał gonić. Te 8 legów pograją minimum i 2 maksy Holender powinien zaliczyć.

————————–

Wygra 1. kwartę
Typ: Phil Taylor @ 1,80 2/10j
minus
I na koniec typ na kwartę. Ten turniej należy do rangi Premier, a więc najwyższej. Taylor broni teraz zwycięstwa z roku 2012. Nie może sobie pozwolić na kolejną stratę pieniędzy do rankingu, bo wiadomo, że na MŚ dużo nie zyska (będzie bronił tytułu MŚ 2013, a Michael wice). Drabinka nie najgorsza – Baxtera powinien ograć na luzie, później King lub Gilding – na dłuższym formacie powinien wygrać, w ćwierćfinale zapewne Bunting lub Anderson – z Buntingiem ma porachunki do wyrównania, a Gary pewnie znowu sam przegra mecz. Wygrał Grand Slam, liczę, że wygra i ten turniej. A kwartę to już obowiązek wygrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *