Players Championship Finals 2014 – Ćwierćfinały, Półfinały, Finał

Typy na ćwierćfinały, półfinały i finał Players Championship Finals 2014.

Typ: Adrian Lewis więcej 180’s @ 1,46 Marathon plus

Terry Jenkins v Wes Newton
Typ: Terry Jenkins więcej 180’s @ 1,78 Marathon minus

Lewis + Jenkins = 2,60 @ Marathon 1/10j

Na ćwierćfinały chyba nic lepszego nie wymyślę. Lewis i Jenkins rzucają po kilka maksów w meczach (4-5), a Caven i Newton zaledwie po 1-2. Mógłbym dołożyć Taylora, ale mam go pogranego jako zwycięzcę kwartę, a nie lubię powtarzać typów w ten sposób.

—————–

Wes Newton v Adrian Lewis
Typ: Adrian Lewis @ 1,28
plus
Wes Newton najpierw pokonał bezbarwnego Pipe’a 6-1 (86,94 i 1/9 na dablach), sam robiąc średnią 102,78. W kolejnej rundzie wygrał z Dolanem 10-5 (Wes niższa średnia o 1 punkt, ale dable na poziomie 55%, a Brendan na poziomie 22%). W ćwierćfinale niespodziewanie pokonał Jenkinsa, którego w meczu tak jakby nie było, szczególnie po drugiej przerwie. Średnie 94,03 – 86,9 na korzyść Newtona. Na dablach niby podobny procent (31% Newtona i 33% Jenkinsa), ale popatrzmy na same podejścia: Wes skończył 10 z 32, a Terry 5 z 15. Czyli te dable Newtona nie miały wcale takiej dużej przewagi, po prostu Terry słabo punktował i „The Warrior” miał kilka lotek więcej na dablach.

Lewis nie miał tak łatwej drabinki. Najpierw Chisnall i 6-2 na krótkim formacie, przy średniej 105,03 i dablach na poziomie 60%. Następnie Andy Smith i 10-3 na średniej 99,14 i dablach 38%. Wreszcie emocjonujący półfinał z Cavenem i 10-9, wydarte niemalże w ostatniej możliwości. Adrian zapiął 123 i 124 i tymi wynikami wygrał mecz z „Jabbą”. Średnia 100,88, dable 42%.

Zwiększamy dystans, grają do 11 wygranych legów. Uważam, że mecz wygra Lewis i w finale spotka się z Garym Andersonem.

Gary Anderson v Vincent van der Voort
Typ: Gary Anderson @ 1,22  plus

Nie kombinuję tylko stawiam na faworyta, którym jest Anderson. Vincent jeszcze poczeka na finał turnieju rangi Premier. Anderson poczuł, że może wygrać. Gra tu świetnie, nie dał szans Buntingowi i Taylorowi, to miałby się zatrzymać na van der Voorcie?