UK Open – 07.03.2014

W piątek o 12:45 czasu polskiego rozpoczyna się turniej UK Open. A konkretnie – runda preeliminacyjna, 1. i 2. runda w sesji popołudniowej. Wieczorem, od 20:00, 3. runda z czołówką światowego darta. Ich rywale w zdecydowanej większości zostaną wyłonieni dopiero podczas pierwszej sesji, dlatego też warto uważnie śledzić stronę lub fanpage’a, bo na pewno typy na 3. rundę pojawią się.

Kevin Taylor v Arron Monk

Typ: Arron Monk @ 1,25 plus

O Kevinie można napisać niewiele. Jest to zawodnik bliżej nieznany, zajmuje 660. miejsce w rankingu. Do 1. rundy UK Open dotarł dzięki kwalifikacjom „pubowym”. W karierze zarobił 285 funtów (w dużych turniejach). Jego przeciwnikiem będzie Arron Monk, który zdążył już zaprezentować się szerszej publiczności. Zawiódł w turniejach kwalfikacyjnych do UK Open, w turniejach 1-5 przegrywał w 1. lub 2. rundzie, dopiero w ostatnim dotarł do Last64. Grał w MŚ PDC, gdzie przegrał już w 1. rundzie z Pipe’m 0-3 (3-9 legi). Uważam, że ogranie na dużych turniejach będzie na korzyść Monka i to on wygra mecz.

 

Ronny Huybrechts v Adrian Gray

Typ: Ronny Huybrechts @ 1,36 plus

Ronniego nikomu przedstawiać nie trzeba. Starszy z braci Huybrechts, niestety nie tak utytułowany jak brat. W ubiegłym sezonie osiągnął kilka fajnych wyników, jak choćby półfinał Mistrzostw Europy (gdzie po drodze pokonał w pamiętnym meczu Taylora) czy Last 16 Grand Slamu (mecz z Kimem). W PDC od niedawna, ale jest już znanym zawodnikiem, który potrafi kręcić wysokie średnie, a do tego jest bardzo skuteczny na dublach. Przeciwnikiem będzie Adrian Gray, który odnosił największe sukcesy w latach 2007-2008. Przed rokiem Gray dotarł do Last 32 UK Open, gdzie pokonał go Taylor i był to jego największy sukces w ubiegłym sezonie.

Jason Hogg v Wayne Jones

Typ: Wayne Jones @ 1,40 minus

Zdecydowanie zawyżony kurs na to spotkanie. Wayne Jones to bardzo doświadczony zawodnik, w karierze zarobił ponad 400 tys. funtów, co jest dobrym wynikiem. Największe sukcesy przypadają na lata 2007-2010, ale w ubiegłym sezonie pokazał, że nie należy go skreślać. Dobrze wypadł podczas World Grand Prix, ale także podczas turniejów zaliczony do European Tour. Jego rywalem będzie Hogg, dla którego największym sukcesem jest Last 64 przed rokiem w UK Open (przegrane 1-9 z Painterem). W kwalifikacjach tegorocznych w 3. turnieju zarobił 1000 funtów i w 4. 500 funtów, w pozostałych 0. Można jeszcze wspomnieć, że Hogg uzyskał Tour Card w tym roku, wygrywając jeden z turniejów. Uważam, że to doświadczenie wygra, Jones to wyjadacz w stosunku do Hogga.

Ben Burton v Michael Mansell

Typ: Michael Mansell @ 1,20 plus

I ostatni mój typ na charyzmatycznego Mansella. Jego rywalem będzie Burton, który podobnie jak Kevin Taylor awansował do turnieju dzięki kwalifikacjom „pubowym”. Zawodnik ten startuje w małych turniejach organizowanych przez WDF i rzadko udaje mu się coś ugrać. Natomiast Michael Mansell bez większych sukcesów. Warto jedynie wyróżnić tegoroczne Dutch Darts Masters i ćwierćfinał oraz Last 32 przed rokiem w UK Open. Mansell zbliża się do średniaków i uważam, że jeszcze ze 2 sezony i na stałe będziemy go widywali w dużych turniejach. Nie powinien dać większych szans rywalowi.

AKO: 2,86 @ minus

Edit: Ostatecznie decyduję się na trebel: Monk + Huybrechts + Mansell @ 2,04  2/10j plus

———————————————————-

 

Andy Smith v Gary Anderson

Typ: Gary Anderson @ 1,25  plus

Prezent od bukmacherów. Od tej rundy rozpoczynamy grę do 9 wygranych legów. O niespodzianki powinno być co raz trudniej, dlatego też taki kurs traktuję jako promocję. Gary – uczestnik Premier League, świetny zawodnik, o klasę wyżej od Smitha. Warto zauważyć, że rok temu podczas UK Open w tej samej rundzie co dzisiaj, Andy Smith zagrał z Garym Andersonem. Wynik 9-7 na korzyść Szkota. Nie ma tu co analizować, nie widzę możliwości, żeby „The Flying Scotsman” przegrał to spotkanie.

Peter Wright v Michael Smith

Typ: Peter Wright @ 1,33  plus

Mówi się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. To dlaczego tak przeceniamy Michaela? Okej, pokonał Taylora. Ale to był mecz na MŚ, gdzie każdy się spina, to był mecz z Taylorem „nie-swoim”. W kwalifikacjach do UK Open wypadł dobrze, raz dotarł do finału, łącznie zdobył ponad 7 tysięcy funtów. Wright jest w świetnej formie. Po 5 kolejkach PL jest jedynym niepokonanym zawodnikiem. Notuje wysokie średnie, a do tego, jak już wspominałem wczoraj, jest bardzo skuteczny na dublach. W kwalach dwukrotnie dotarł do półfinału. Ostatnie spotkanie między nimi odbyło się na MŚ, wygrał 4-3 (17-14 w legach). Nie sądzę, żeby „Snakebite” dzisiaj przegrał.

AKO: 1,67  5/10j plus 3,35j

Jamie Lewis v Willie O’Connor

Typ: Jamie Lewis @ 1,83 2/10j plus1,66j

Jestem zaskoczony tak ogromnym kursem na Walijczyka. Jamie to bardzo młody zawodnik i zazwyczaj dotąd grałem przeciwko niemu, ale tutaj muszę zagrać w jego stronę. To, jakie średnie kręcił w turniejach kwalifikacyjnych do UK Open (szczególnie turniej nr 4) zrobiło wrażenie. Tam praktycznie wszędzie miał 100 na średniej, do tego cała fura maksów. Wówczas po drodze do finału pokonał m.in. Pipe’a, MVG czy Kist’a;  dopiero w finale uległ Dolanowi. Pomimo 2 lar w tourze ma na swoim koncie małe sukcesy, również w dużych turniejach. Mecz odbędzie się na tarczy nr 5, czyli Jamie nie będzie odczuwał stresu związanego z transmisją telewizyjną (a było to wyraźnie widać, w jego dotychczasowych występach w TV). Jego rywalem będzie bliżej nieznany Willie O’Connor, który dzisiaj rozegrał mecz w 2.rundzie, gdzie pokonał Pete’a Dyos’a. A do tej rundy dotarł dzięki trzykrotnemu dotarciu do Last64 w turniejach kwalifikacyjnych. Zawodnik bez większych sukcesów, największy jego sukces z ubiegłego sezonu to … Last64 UK Open. Mam nadzieję, że dzisiaj powtórzy ten wynik.

12345 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *