World Grand Prix 2015 – Ćwierćfinały, Półfinały, Finał

Ćwierćfinały, półfinały i finał World Grand Prix 2015

Mark Webster v Jelle Klaasen

Typ: Over 6,5 180’s @ 2,10 5/10j plus

Typ: Mark Webster @ 2,38 2/10jplus

Dla mnie super linia i super kurs. To powinien być mecz wieczoru, 4 sety na luzie, może 5. Obaj świetnie grali w 1-szej i 2-giej rundzie. Jelle 1 i 5 maksów, Mark 1 i 2 maksy. 7 obaj powinni zrobić. No żal nie zagrać TAKIEGO zakładu.

Do tego lżej gram win Marka. Na dablach otwierających bardzo dobry procent, mało razy otwierał dopiero 4-6 lotką, a powyżej to chyba w ogóle. Klaasena uwielbiam, ale tutaj niestety będzie musiał uznać wyższość Walijczyka. A nawet jak Jelle wygra to i tak będę się cieszył, bo jutro będzie superbet 🙂

Ian White v Robert Thornton

Typ: Over 7,5 180’s @ 1,80 4/10jplus

Tutaj też natłuką maksów. Thornton 3 i 2 maksy, Ian 4 i 8. 4 sety na luzie będą. Obaj ogólnie rzucają sporo maksów, w tym turnieju jak widać też wysoko. Tu też dobra linia, kurs już trochę słabszy, ale dalej do gry.

Typ: Michael van Gerwen powyżej 7,5 180’s @ 1,90 5/10j

Wygrać powinien Van Gerwen, 1,16 jest zupełnie nie do gry. Zastanawiałem się nad handi -2,5 @ 1,61, ale też mało. Pasują mi maksy. W turnieju Michael rzucał kolejno: 5, 5, 5 i 3. Wczoraj 3, jakoś mu nie wchodziły, a pod koniec ładował trzecią lotkę w T19. Mareczek też nie cisnął specjalnie, wygrał 7 legów, czyli licząc 1 wygrany set zostaje nam 4 legi – średnio po 1 w każdym przegranym secie. Michael przy stanie 1-1 wrzucił „4-ty bieg” (bo jeszcze zapas zostawił) i pewnie wygrał. Thorn jeśli się nie osra na początku meczu, nie obrazi po nietrafionych topach i nie urwie głowy od kiwania nią, to powinien powalczyć. Wg mnie realne są 2-3 sety. Gramy do 5-ciu wygranych, 6 to jest minimum co zagrają, a legów powinno być sporo. 8 maksów w moim typie. To ma być finał, wielkie show, kolejny tryumf „Shreka”. W H2H wyraźna przewaga MVG 13-1-4. Ostatni ich mecz 20. września i 6-1 dla MVG. Na tak długim dystansie grali tylko raz, a było to 1. stycznia 2015 – ćwierćfinał MŚ. Format setowy, wynik 5-2 (w legach 19-14). Maksy 14-13 na korzyść Thorntona. Oczywiście tam nie było Double In, ale i tak warto ten over maksów zagrać.