Mistrzostwa Świata PDC 2016 – Ćwierćfinały

Typy na ćwierćfinały Mistrzostw Świata PDC 2016.

Gary Anderson v James Wade
Typ: Gary Anderson więcej 180’s @ 1,16 plus
Typ: Gary Anderson powyżej 10,5 180’s @ 1,80 3/10j minus

Mam przeczucie, że James postawi się i to mocno. Gary jest według mnie przeszacowany, kurs zaniżony, a przecież James potrafi zagrać na 100+. W każdym razie, to nie będzie krótki mecz, 7-8 setów powinno być. Im dłuższy dystans, tym Gary bardziej odskoczy w maksach, a około 10 powinien zrobić. Stawiam nawet że będzie to powyżej 10,5, czyli minimum 11. James kilka rzuci, ale do dwucyfrowej liczby nie dobije.

Alan Norris v Jelle Klaasen
Typ: Jelle Klaasen +1,5 seta @ 1,20plus
Typ: Jelle Klaasen over 9,5 180’s @ 2,10 3/10jplus

Jelle super mecz przeciwko Taylorowi, wygrał przegrany (a może wygrany?) mecz. Trochę obawiam się, że nie wytrzyma presji. Bo Norris raczej nagle na 100+ nie zagra, aczkolwiek wiem, że go stać. Obawiam się 9 setów, więc zamiast win Klaasena biorę bezpieczniej +1,5 seta.

Maksy lekko, powinni trochę pograć, to nie będzie szybki mecz. A przy 7-8 setach, 10 maksów powinien Jelle zrobić. Stawka płaska.

Raymond van Barneveld v Michael Smith
Typ: Raymond van Barneveld +2,5 seta @ 1,22plus

Wydaje mi się, że Michael nie wytrzyma solidności Barneya, presji oraz stawki meczu. Czuję, że maksy mu nie będą tak siedzieć jak z van de Pasem. Bardzo ładny kurs na Barneya, ale wolę się zabezpieczyć, tym handicapem. Oznacza to, że typ jest wygrany, jeśli Barney wygra co najmniej 3 sety, a o to jestem spokojny.

Adrian Lewis v Peter Wright
Typ: Powyżej 5,5 seta @ 1,071plus
Typ: Peter Wright powyżej 9,5 180’s @ 1,90 6/10jplus

5-0 w którąś stronę nie będzie, nie ma opcji. A podbijam sobie ako. Co do maksów, Wright rzuca cienkimi barrelami, więc maksy łatwiej wpadają niż na „bombach”. Pasuje mi te pełny format – 9 setów. To średnio wyjdzie po 1 maksie na set. A w turnieju Peter rzucał kolejno: 4 maksy (3 sety), 9 maksów (4 sety), 14 maksów (7 setów). Ten typ zagram mocniej.

AKO: Gary więcej maksów + Klaasen+1,5eta + Ray+2,5seta + Powyżej 5,5 seta = 1,83 @ 6/10jplus