Mistrzostwa Świata BDO 2016 – 1. Runda + PRE

Ladies and gentlemens. Let’s play daaaaaarts!

Seigo Asada v Darius Labanauskas
Typ: Darius Labanauskas @ 1,285 minus

Asada rok temu postraszył Briana Dawsona, prowadził 1-0 w setach, ale przegrał 1-3. Trudno sie dziwić, skoro się jest aż tak najebanym na scenie 😀 Zrobił średnią 75,36. Labanauskas pnie się w górę rankingu, a i gra coraz lepiej. Średnie w okolicach 90. Głównie gra na 6. rundzie, ale 5-ta czy 4-ta nie są mu obce. Dla mnie pewna wygrana Dariusa.

Glen Durrant v Dean Reynolds
Typ: Glen Durrant @ 1,25 plus

Durrant to zdecydowany faworyt do zwycięstwa w turnieju, tuż obok Adamsa. Reynolds to młody gość, był w półfinale Youth Worlds Championships 2015 i przegrał dopiero z Maxem Hoppem 5-6, pokonując po drodze m.in. Hubbarda. Durrant idzie tutaj po Mistrza i wątpię, żeby miał przegrać z młodym, niedoświadczonym zawodnikiem.

Lisa Ashton v Paula Jacklin
Typ: Lisa Ashton @ 1,083plus

Obrończyni tytułu i najwyżej rozstawiona kontra barwna Paula Jacklin. Jacklin sympatyczna babka, ale umiejętnościami odstaje. Jej średnie to raczej koło 70-75 punktów, a Ashton pokazywała, że umie zagrać i na 90. Dla mnie tu jest pewne zwycięstwo Lisy.

Deta Hedman v Corrinne Hammond
Typ: Deta Hedman @ 1,166plus

Hedman wygrywa wszystko, ale MŚ nie może wygrać. Corrinne nie grała nigdzie. No, ma wpisane WDF-y w Turcji, ale to szkoda wpisywać. Takie zawodniczki „znikąd” nie grają dobrze. Pewnie na średniej zagra koło 65 i na tym skończy się zabawa. A Deta jednak solidne 75+ robi.

AKO: 2,03 @ 4/10jminus

Gdyby to było PDC i nie było typów na kobiety, to stawka wynosiłaby 6/10.

———————

Peter Sajwani v Sam Hewson
Typ: Peter Sajwani powyżej 2,5 180’s @ 1,90 3/10jminus

Jak zobaczyłem tę parę to od razu skojarzyłem Sajwaniego z dobrą grą przed rokiem i kilkoma maksami w meczu (co jak na kompletnego wówczas no-name’a było osiągnięciem). Sajwani rok temu w PRE 3 maksy (3 sety, 10 legów), w 1. rundzie 4 maksy (4 sety, 14 legów), w 2. rundzie 3 maksy (4 sety, 15 legów). Hewson to dobry zawodnik (dobry jak na BDO), pamiętny mecz 6-4 z Hankeyem niemal sprzed roku. 4 sety powinni zagrać, może nawet i pełny format. 3 maksy Sajwani powinien zapakować, ale gram to tylko płasko.