Players Championship 16 2016

Typ na Players Championship 16 2016.

Wygra PC 16
Typ: Michael van Gerwen @ 2,375 2/10j plus

Michael wygrał PC 14 i PC 15, gdzie praktycznie nie miał z kim przegrać. Nie ma Taylora i Garego Andersona, czyli dwóch najpoważniejszych rywali.  Wright w dolnej połówce, w górnej ma tylko Lewisa, którego miałem okazję oglądać m.in. w meczu z Van Gerwenem i grał słabo (myślę, że średnia under 90). A Michael przyjechał do Barsnley i o dziwo wygrał już 2 turnieje. O dziwo, bo w tym sezonie na 13 rozegranych turniejów wygrał zaledwie 1 (był tylko na 6). Z Barsnley do Cardiff, gdzie rozgrywany będzie turniej Champions League, jest raptem 4 godziny jazdy samochodem, więc nie ma mowy, że któryś z zawodników (szczególnie Michael) będzie „uciekał” do Walii. Turniej skończy się dzisiaj około 6 pm. czasu miejscowego, więc na dobrą sprawę to jeszcze dzisiaj może pojechać. A nawet jeśli nie, to jutro ma cały dzień 🙂

Dlaczego o tym piszę? Zdarzały się przypadki, że zawodnicy celowo przegrywali w tych małych turniejach, żeby na spokojnie dojechać na duży turniej. Dostanie się tu i Barneyowi (pozdro Greengo 😉 ), który 2 lata temu na turnieju ET w Niemczech, przegrał frajersko z Baxterem w 1. rundzie turnieju. A działo się to w przeddzień jego urodzin, if you know what I mean 😉 I dziwnym trafem w ten sam dzień znalazł się na lotnisku, na którym zresztą zasłabł – nie wyszłoby na jaw, gdyby nie ten incydent.

Co by nie mówić, Michael na pewno będzie cisnął, żeby zrobić trzecie zwycięstwo. Tym bardziej, że wie, że wygrał 48 z ostatnich 50 spotkań, a ogólnie w tym roku wygrał już 18 turniejów! 😮 Szkoda, że znowu nie grałem coś a la „Three in a bed”, ale Michael rzadko wygrywał te turnieje, o czym pisałem wyżej i nie spodziewałem się, że będzie tutaj wygrywał masowo.

==================

Gdyby jakiś niedowiarek nie wierzył w historię o Barneyu to łatwo można sprawdzić. Słowo klucz – Saturday 😉

http://www.live-darts.com/category/darts-news/barney-given-the-go-ahead-after-health-scare-201404240003/

http://www.pdc.tv/european-tour/article/f400znbkp4kfzzjvnn3v2mb3/title/german-darts-masters-draw–schedule

==================

Jeszcze słówko o nadchodzącej Champions League. W ogóle nie czuję tego turnieju. Nie wiem jaki sens jest organizowanie tego, przecież to taka skrócona wersja Premier League. Do obstawiania pewnie niewiele się znajdzie, przynajmniej na pierwszą sesję sobotnią nie widzę nic. Więc nie szykujcie się na jakieś mocniejsze granie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *