World Grand Prix 2016

Typy na 1. rundę World Grand Prix 2016.

Peter Wright v Brendan Dolan
Typ: Peter Wright @ 1,28minus

„History maker” to już historia. Raz mu się fuksło, w półfinale pyknął tę słynną 9-lotkę, nawet przełamał fatum perfekcyjnego lega i wygrał ten mecz. W finale 3-6 z Taylorem. Dolan to mocno przeciętny zawodnik, nawet mimo, że gra często w turniejach telewizyjnych i „internetowych” (European Tour). Tu wszystko będzie zależało od Petera. I od wyboru lotek 😉 Ostatni mecz w sesji i rundzie co prawda, a nie lubię obstawiać tego (nie, nie ma jeszcze prawa ostatniego meczu w sesji wieczornej :p ), ale tu nie powinno stać się nic złego. Wright powinien wygrać.

Phil Taylor v Steve West
Typ: Phil Taylor @ 1,11minus

Taylor przed rokiem kompletnie bezbarwny i mimo podejścia do BULLa na 9-lotkę, przegrał z van der Voortem już w 1-szej rundzie. Teraz jestem spokojny o formę Taylora, wygrał pokazówę zwaną Champions League w świetnym stylu. Steve robi duże postępy, gra coraz częściej w ET. No i chyba będzie to jego drugi występ w życiu na „dużej scenie PDC”. Ostatni jego turniej to Players Championship 16 i przegrany finał z van Gerwenem 5-6. Miałem przyjemność oglądać ten mecz i powiem szczerze, że tak dobrze grającego Westa nie widziałem. Z reguły potrafił on grać tak dobrze z zawodnikami równymi sobie, w momencie, w którym wychodził z zawodnikami z czołówki to „lubił się osrać” (wspominam tu jego niedawny mecz z Wrightem na ET8 – West ledwo 85 na średniej i przegrana 4-6). A może ten dobry mecz z MVG to zasługa braku kibiców?

Jestem pewien, że nie zagra tak dobrze jak z MVG. Taylor swoją pewnością siebie już wielu „zabił”. Ale też wielu pokazywało, że ich to nie dotyczy. West niestety wygląda mi na takiego podatnego zawodnika na pewność Taylora. Jestem mocno przekonany do tego typu.

Mensur Suljovic v Daryl Gurney
Typ: Mensur Suljovic @ 1,53minus
Typ: Mensur Suljovic 2-0 @ 2,62 2/10jminus

Spodziewałem się kursu 1,30, a tu ładny prezent. Mensur pechowo trafił w losowaniu, bo w drugiej rundzie zagrać może z Philem Taylorem. Upatrywałem w nim co najmniej ćwierćfinalisty turnieju, ale przy takim rywalu jak Phil, będzie o to bardzo trudno. Mensur super forma, w legach straight-in średnia w okolicach 96, dable w okolicach 50%. Pewnie będzie otwierał legi swoim ulubionym D14, z czego „eksperci” będą darli łacha. Ale jeżeli ma opanowany ten dabel niemal do perfekcji, to nie ma w tym nic zabawnego. Może nie zrobi 9-lotki w DIDO przy rozpoczęciu D14, ale nie każdy musi marnować po 2 rundy na „topie” 😉 O grę Mensura jestem spokojny, szybko otworzy, szybko zamknie, a na „tarczy” duże liczby rzuci.

Z Gurneyem jest ciekawa sprawa. Otóż 2 września Daryl wycofał się z ET7 z powodu złamania palca w ręce rzucającej. 2 tygodnie później (16 września) Daryl poinformował, że zdjęto mu opatrunek. A tydzień po tym (23 września) poinformował, że rzucił pierwszego maksa po przerwie (można więc przyjąć, że zaczął w tym dniu rzucać – Daryl znany jest z rzucania maksów w meczach tv, w treningu tym bardziej sporo ich wpada). Podsumowując, 21 dni przerwy od rzucania i 10 dni na przygotowanie się do trudnego turnieju. ZA MAŁO. Na pewno spadnie jego pewność siebie, pewność trzymania lotki.

Kolejny aspekt na niekorzyść Gurneya to jego brak ogrania na „dużych scenach”. Pamiętacie jego debiut w World Matchplay w lipcu? To była istna tragedia. 10-2 dla White’a to i tak łagodny wymiar kary. Daryl grał fatalnie, wygladał jakby „się osrał”. Od tego turnieju zagrał tylko w ET6 (z Mensurem przegrał 3-6 😉 ) i w dwóch Players Championshipach. Więc myślę, że w Dublinie może być podobna sytuacja. Zatem wszystko stoi po stronie Mensura. Gram jego win, ale też lekko DW 2-0.

AKO: 2,17 @ 6/10jminus

==========================================

Steve West v Daryl Gurney
Typ: Daryl Gurney powyżej 2,5 180’s @ 1,25minus

Brendan Dolan v Dave Chisnall
Typ: Dave Chisnall powyżej 2,5 180’s @ 1,20plus

Michael van Gerwen v James Wilson
Typ: Michael van Gerwen powyżej 2,5 180’s @ 1,30plus

AKO: 1,95 @ 4/10jminus

Daryl, mimo złamania palca i witania się lewą ręką, rzuca całkiem dobrze. Mensurowi w 3 setach, czyli 11 legach rzucił aż 5 maksów. Z Westem wie, że nie będzie na straconej pozycji. Minimum 3 sety, u mnie minimum 3 maksy – wygląda świetnie.

Chisnall z nudów zrobi 3 maksy w minimum 3 setach 😉

Ostatni – Michael van Gerwen. Przedstawiać nikomu nie trzeba. Tu także minimum 3 maksy. 3 sety – 3 maksy, pasuje! 🙂

=========================

Gary Anderson v Kim Huybrechts
Typ: Kim Huybrechts +2,5 seta @ 1,33plus

Benito van de Pas v Raymond van Barneveld
Typ: Raymond van Barneveld @ 1,45plus

AKO: 1,92 @ 4/10jplus

Kim super forma, Gary niby też, ale idę w stronę Belga. Kim tego nie przegra do zera, seta urwie, powinien i 2, a nie zdziwi mnie jego zwycięstwo.

Mimo tego, że mam już Raymonda jako zwycięzcę kwarty, to dokładam go tutaj (najwyżej się obrażę na niego całkiem :p). Benito słabo wygląda tutaj, ale i wcześniej też wyglądał słabo. W turnieju 77 i 84 na średnich, podczas gdy Barney wygrywał 84 z Mervynem dablami i 97,90 z Lewisem. Benito lubi się „zaciąć” na otwarciu, Barney najpóźniej w drugiej kolejce otwiera.

Za drobne, poza oficjalnymi typami, gram zwycięstwo Kima @ 3,50. I za jeszcze drobniejsze dam win w turnieju Ray @ 15 i Kim @ 26.

=================================

Michael van Gerwen v Dave Chisnall
Typ: Michael van Gerwen -1,5 seta @ 1,24plus

Gary Anderson v Raymond van Barneveld
Typ: Raymond van Barneveld +2,5 seta @ 1,37minus

AKO: 1,70 @ 5/10jminus

Dzisiaj idę na łatwiznę. Niskie kursy, niskie ako, ale nie chcę grać i dokładać na siłę. Chizzy ślizga się, nie gra nic specjalnego. Kiepskie dable, kiepskie punktowanie – jest tu dzięki drabince. Michael za to jedzie jak walec, w momencie przegranej Taylora wiedziałem, że zagra w finale. Według typu Chisnall wygra maksymalnie 2 sety.

Drugi typ do super zapowiadającego się meczu. Gary nierówny, Barney aż do bólu. Dable super, punktuje super, zapina wysokie zamki. Nie widzę słabego elementu, zaryzykowałbym nawet, że wygra to spotkanie. Bardzo na to liczę, bo – jak ustaliłem z Greengo, chociaż Greengo w aspekcie Barneya jest nieobiektywny :p, tylko Raymond może zatrzymać w tym turnieju Van Gerwena, w finale. Gary może odpalić, jak to zrobil wczoraj po pierwszym secie, ale nie musi. W każdym razie, w moim typie potrzeba zaledwie dwóch wygranych setów przez Barneya. Uważam, że jest to spokojnie do zrobienia.

==========

Jestem niepoprawnym optymistą w kwestii 9-lotek, aleuważam, że w końcu Michael trafi. Wczoraj miał 160 i 171, ale dalej nie poszło, a z Wilsonem nie trafił T17 na 171. Ten zawodnik bardzo często kończy 170 i myślę, że to tylko kwestia czasu, kiedy tego dokona. Może dziś a może jutro? Tu nie będzie miał D12, więc może trafi 😉 Mamy oczywiście w półfinałach jeszcze 3 zawodników – Chisnall, Gary Anderson i Raymond. Raymonda niestety wykluczam z tego grona, ponieważ zaczyna mecz od D16 lub D14. Ale Chizzy i Gary rzucają topy. I wiem, że jak taki zawodnik jak Michael, Dave czy Gary wejdzie na swoje obroty i zapomni o całym świecie to jest w stanie tego dokonać. Gram to symbolicznie za 1j.

Typ: 9 dart finish w turnieju @ 9,00 1/10jminus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *