German Darts Grand Prix 2018 (ET 2)

Drugi z trzynastu turniejów cyklu European Tour 2018.

Steve West v Paul Rowley
Typ: Steve West -2,5 lega @ 1,73

Madars Razma v James Wade
Typ: James Wade @ 1,12

Stephen Bunting v Christian Goedl
Typ: Stephen Bunting @ 1,10

Adrian Lewis v Yordi Meuwisse
Typ: Adrian Lewis @ 1,08

AKO: 2,30 (2,02) @ 4/10j
(ten turniej liczony już na kwiecień)

Rozpisać się mogę w zasadzie tylko o pierwszym meczu. Steve West to solidny zawodnik, który niestety nie umie pokazać pełni swojego potencjału z zawodnikami lepszymi od siebie. Słabszych jednak ogrywa bez problemów, często grając na średnich zbliżonych do 100 punktów. Rowley bez wątpienia jest takim słabszym zawodnikiem, jego gra opiera się na dość dobrych dablach, ale słabym punktowaniu. West ma ogromną łatwość wrzucania kolejnych lotek w potrójne 20, zatem będzie skutecznie uciekał Paulowi. Myślę, że 3 legi to maksimum możliwości Rowleya.

Co do pozostałych 3 typów chyba nie trzeba wiele pisać. Wade w bardzo dobrej formie. Razma bardzo nierówny, ale nie jest to gość, który może zagrać 100+. Drugi Bunting – dawno niewidziany w tv. Jego przeciwnik to kwalifikant „Europy Zachodni”, który praktycznie nigdzie nie grał, wystarczy powiedzieć, że jego „karierowe” zarobki na portalu dartsdatabase wynoszą 154 funty (nie licząc dzisiejszego turnieju). Ostatni typ, czyli „wyklęty” Adrian Lewis. Adrian grał dobrze przed tygodniem, trochę szczęśliwie pokonał Edhouse’a, aby potem przegrać z niesamowitym Crossem (do stanu 5-1 Cross grał na średniej 115). Yordi bardzo nierówny, z niewielkim doświadczeniem na scenach.

===============

Kyle Anderson v Alan Tabern
Typ: Kyle Anderson -2,5 lega @ 2,00 (1,76) 5/10j

Tabern ślizgnął się wczoraj bardzo szczęśliwie, kończąc 24-tą lotką z drugiego licznika na mecz. Łącznie aż 22 dable nietrafione w meczu. Kyle to solidny zawodnik i nie myślę, żeby oddał tu więcej jak 3 legi.

Kyle Anderson v Alan Tabern
Typ: Kyle Anderson @ 1,35

Mensur Suljovic v Danny Noppert
Typ: Mensur Suljovic @ 1,30

Peter Wright v Josh Payne
Typ: Peter Wright @ 1,18

AKO: 2,07 (1,82) @ 5/10j

Na temat Kyle’a wypowiedź powyżej. Noppert wygrał 6-3 z Ratajskim, ale i tak oddał 3 legi zawodnikowi, który gra na średniej 79. Sam Danny wczoraj też nie grał specjalnie dobrze, strasznie szarpał – solidny Mensur odeśle go do domu. Ostatni typ na Wrighta. Payne wymęczył z Rasztovitsem i pomimo dwóch wysokich zamków 146 i 160 grał słabo. Wright powinien go ograć.

Luke Humphries v Gerwyn Price
Typ: Luke Humphries +1,5 lega @ 1,72

Daryl Gurney v Ryan Meikle
Typ: Daryl Gurney @ 1,18

AKO: 2,04 (1,79) @ 3/10j

Wszyscy wiemy w jakiej formie jest Gerwyn Price… Humphries gra taką mocną 6-tą rundę. Czuję tutaj „przepychanki”, ciągłe przełamania i 6-5 dla któregoś z nich. Nie zapominajmy też o prawie pierwszego meczu 😉 Do tego Gurney, który jest w dobrej formie. Meikle wczoraj słabo, ledwo 81 na średniej. Pewnie ją podniesie, ale nie na tyle, by zagrozić Gurneyowi na 100.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *