Premier League 2019 – 2 kolejka

Wystartowała Premier League, ale dopiero w drugiej kolejce postanowiłem napisać co nieco o meczach najlepszej lidze darta. Tym razem w zastępstwie za Gary’ego Andersona zagra Glen Durrant. Jak sobie poradzi?

Daryl Gurney v Glen Durrant
Typ: Glen Durrant lub remis @ 1,52

Gurney na początku sezonu absolutnie mnie nie przekonuje. Rok rozpoczął od porażki w Mastersie z Chisnallem 8-10 pomimo prowadzenia 6-2 (średnia 93,90). Następnie przegrał z Gerwynem Pricem 4-7 w Premier League (średnia 98,78). Gra Daryla nie była zła, ale brakowało mu przyspieszenia w ważnych momentach. A jak wiemy Gurney ma ogromną łatwość w rzucaniu maksów. Jednak we wspomnianych meczach rzucił ich zaledwie 2 – oba przeciwko Chisnallowi. Oprócz telewizyjnych meczów, Daryl zagrał również w Players Championshipach – w obu odpadał w trzeciej rundzie. Na uwagę zasługują niedzielne spotkania, w których ograł Warda na średniej 104,80 oraz R. Huybrechtsa na średniej 103,70.

Naprzeciwko reprezentanta Irlandii Północnej stanie Glen Durrant, trzykrotny Mistrz Świata BDO, który przed miesiącem dołączył do PDC. W Glasgow zagra jako gość i wierzę, że dobrze wykorzysta szansę zaprezentowania się na wielkiej scenie. Sam zresztą kurtuazyjnie wypowiada się na ten temat:

„Jestem bardzo szczęśliwy i będę cieszył się każdą sekundą. (…). Kiedy wyjdę w czwartek na scenę, będzie to jeden z najlepszych momentów w mojej karierze.”

Durrant również zagrał w Players Championshipach – w sobotnim odpadł już w pierwszej rundzie z Alanem Tabernem 5-6, aby w niedzielę odpaść dopiero w finale. Komentatorzy dostrzegli pewną analogię – kiedy ostatnio aktualny Mistrz Świata BDO przechodził do PDC (Stephen Bunting w 2014 roku), w swoim pierwszym rankingowym turnieju nie zdobył nagrody finansowej, aby dzień później wygrać zawody. Durrantowi nie udało się sięgnąć po wygraną, ale jego gra była przekonująca.

Co ciekawe, w meczu z Razmą Anglik przegrywał 2-4, a z Thorntonem i Hendersonem Durrant po 1-4, ale zdołał wygrać. W finale przy stanie 7-5 dla Chisnalla, Dave nie trafił 4 lotek meczowych, a Glen skończył ze 170 punktów!

Uważam, że Glen tego meczu nie przegra, a po cichu liczę na łatwą wygraną Anglika.

Mensur Suljovic v Michael van Gerwen
Typ: Michael van Gerwen @ 1,32

Michael poszalał w sobotę i niedzielę w Wigan. I to w zasadzie wystarczy, żeby postawić na Holendra. Dla przypomnienia dodam, że obaj spotkali się w ćwierćfinale 3 lutego w Mastersie i Michael, mimo seryjnego pudłowania lotek na polach podwójnych (10/31), pewnie ograł Austriaka 10-5.

AKO: 2,01 (1,77) @ 3/10j

================

Luźny typ

Raymond van Barneveld v Gerwyn Price
Typ: Gerwyn Price powyżej 2,5 180’s @ 1,66

Price rzucił Gurneyowi aż 6 maksów, a w Players Championshipach w meczach do 6 wygranych legów zaliczył je kolejno 4, 3, 3 i 6 razy.

================

A na otwarcie sesji poprosimy powtórkę z soboty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *