Mistrzostwa Świata PDC 2019 – 3 i 4 runda

Trzecia i czwarta runda Mistrzostw Świata PDC 2019.

Antonio Alcinas v Benito van de Pas
Typ: Antonio Alcinas +1,5 seta @ 1,25

Zabezpieczam się na wypadek 3-3 i nerwów w ostatnim secie – wtedy sądzę, że Benito jako bardziej doświadczony gracz wygra. W innym przypadku Alcinas powinien awansować dalej bez większych problemów. Od jego ostatniego meczu minęło aż 11 dni – ma więc czas, żeby ochłonąć po ograniu numeru trzy na świecie, Petera Wrighta, i spokojnym przygotowaniu się do meczu z Van de Pasem. A Benito wygrał los na loterii, a i tak niewiele brakło, aby go zgubił. Holender miał grać z Mansellem, ale ten skompromitował się w pierwszej rundzie z Longiem i to Kanadyjczyk grał dalej. Benito pewnie prowadził już 2-0, ale Long nie dawał za wygraną i doprowadził do ostatniego możliwego seta. Ostatecznie wygrał Benito, ale dopiero po dogrywce 5-3 i kończeniu ze 150 punktów na mecz. Jego gra była słaba – sporo rund po 40 punktów, a średnia końcowa tylko 86 punktów. Ogólnie myślę, że wygra Alcinas, kurs jest dość przyjemny (1,55), ale biorę 3 sety Hiszpana.

Michael van Gerwen v Adrian Lewis
Typ: Michael van Gerwen -1,5 seta @ 1,32

Michael gra bardzo dobrze, dwa mecze ponad 100 na średniej. Z kolei Lewis dwa razy po 97 punktów. Holender pewnie dąży do półfinału z Andersonem, chociaż może mieć spore problemy z Wadem w ćwierćfinale, ale najpierw musi pokonać „Jackpota”. W ogólnym rozrachunku bezpośrednich pojedynków prowadzi Van Gerwen 38-14, z czego w rankingowych turniejach bilans wynosi 18-6. Ostatnia znacząca wygrana Lewisa była w Grand Slamie… w 2013 roku. Pomimo tego, że Anglik wraca do wysokiej formy, to zdecydowanie na ten moment nie jest na tej samej półce co MVG. Powinna być wysoka wygrana Holendra, myślę, że 1 set dla Anglika, ale bezpiecznie -1,5 (max 2 straty).

Ryan Joyce v James Wade
Typ: James Wade @ 1,30

Sen Joyce’a dobiega końca. Najpierw ograł słabą Dobromyslową (średnia Rosjanki 77), następnie wyrzucił rozstawionego Simona Whitlocka, który miał duże problemy z kończeniem (4/22), a później pokonał Norrisa 4-3. Średnie Ryana: 90, 90 i 87. Wade oba swoje mecze grał na pełnych dystansach, wyciągając z 1-2 i 1-3. Pomijając jego ekscesy z pierwszego meczu, gra naprawdę dobrze. Średnie: 93 i 94, podwójne 13/29 i 16/37. Jestem spokojny o wygraną Jamesa, wyczuwam w ćwierćfinale jego mecz z MVG, jak wyżej napisane.

AKO: 2,15 (1,89) @ 6/10j (STS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *