Premier League 2014 – Week 1

Premier League 2014 Week 1

Dave Chisnall v Robert Thornton
Peter Wright v Wes Newton
Raymond van Barneveld v Gary Anderson
Phil Taylor v Michael van Gerwen
Simon Whitlock v Adrian Lewis


Phil Taylor v Michael van Gerwen

Typ: Over 10,5 legów @ 1,45 7/10  minus

Typ: Michael van Gerwen over 3,5 180’s @ 1,90 5/10 minus

Pojedynek wagi ciężkiej na dobry początek ligi. Obrońca tytułu sprzed roku kontra 6-krotny zdobywca tego tytułu. Taylor podrażniony porażką w finale Premier League 2013 na pewno będzie chciał odebrać tytuł van Gerwenowi. A Michael na pewno łatwo go nie odda. Gość jest w formie, zdobył upragniony tytuł Mistrza Świata PDC, wygrał Players Championship Finals (a w finale pokonał Taylora). W ubiegłym roku Taylor i MVG w Premier League zagrali 3 razy i żadnego z meczów ‚The Power’ nie wygrał. Już w 1. kolejce doszło do ich spotkania i zakończyło się remisem 6:6. Rewanż to wygrana Holendra 7:3, a ostatni mecz był w finale; 10:8 zwyciężył ‚Shrek’.

Dlaczego powyżej 10,5 legów? Linia oznacza, że Panowie rozegrają minimum 11 legów. Czyli będzie wygrana 7:4, 7:5 lub remis. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że któryś z nich przegra 3:7 lub niżej. To są aż 2 przełamania na plus. Bardzo dużo. Obaj wiedzą, że jest to ważny mecz, tu nie ma odpuszczania. To nie ET, gdzie gramy dla zabawy, tu 2 punkty mogą decydować o awansie do półfinałów, bo o to Ci zawodnicy będą walczyli. Taylor ma do udowodnienia światu i sobie, że porażka ze Smithem to była wpadka, że przegrany finał na początku grudnia z van Gerwenem to również wpadka. Okej, można mówić, że Taylor ma nowe lotki i że będzie słabo rzucał. Pamiętamy, jak w ubiegłym sezonie, właśnie podczas PL zmienił „dzidy” i jak kiepsko rzucał. Ale skoro pierwsze plotki o jego przejściu do Targeta pojawiły się już na przełomie listopada i grudnia to można założyć, że gość już wtedy mógł mieć lotki. A Taylor poważnie myśli o kolejnych turniejach, skoro podpisał kontrakt z Targetem do 2019 roku. Mecz zapowiada się mega emocjonująco, spodziewam się walki z dwóch stron. Michael w weekendowym ET pokazał się nieźle (chociaż w meczu z Klaasenem wypadł słabo). Zwycięzcy nie typuję.

Teraz przejdziemy do prognozy. Otóż według prognozy przeprowadzonej na podstawie różnych wyników i założenia, że zawodnicy rozegrają minimum 11 legów prognoza wyszła 3,71 maksów dla Michaela. Warto jeszcze raz spojrzeć na wyniki Michaela w meczach z Taylorem w poprzedniej edycji. Wówczas ‚Shrek’ mobilizował się i rzucał sporo maksów z tym przeciwnikiem, odpowiednio: 7 w 12 legach, 6 w 10 legach oraz 9 w 18 legach (finał PL). Uważam, że linia 3,5 jest jak najbardziej do pokrycia.

 

Raymond van Barneveld v Gary Anderson

Typ: Raymond van Barneveld over 2,5 180’s @ 1,55 6/10 plus

Nisko ustawiona linia, jak na taki mecz. Spotkanie będzie zacięte, obaj są w dobrej formie, co pokazali w weekendowym turnieju z cyklu European Tour. Przypomnę, Raymond swój udział zakończył w ćwierćfinale, a Gary został zwycięzcą turnieju. Po drodze do ćwierćfinału, ‚Barney’ notował wysokie średnie, kolejno: 96.99, 98.07, 102.35, 92.21 a do tego rzucał dużo 180-ek, kolejno: 1(w 7 legach), 3 (w 8 legach), 5 (w 8 legach) i 5 (w 8 legach). Teraz będzie musiał zmierzyć się na podobnym dystansie legowym, ale przeciwnik znacznie groźniejszy. W tym meczu przyjmuję, że zawodnicy rozegrają 10 legów, wówczas prognoza dla RvB wynosi 3,22 maksów. A jak było w ubiegłym roku w Premier League? W pierwszej części (9 kolejek) Raymond zaledwie 2 razy rzucił mniej niż 3 maksy w meczu. Później już było słabiej, bo tylko 3/7 spotkań pokryło linię, ale też wyraźnie wtedy forma „leciała” Holendrowi.
Warto również zauważyć, że ‚Barney’ to zawodnik, który „ładuje” w T20. Rzadko rzuca lotki po całej tarczy, jak choćby Taylor. No oczywiście, kiedy trzeba zejść to trzeba, kiedy T20 nie wchodzą to próbuje innych potrójnych, ale ostatecznie wraca do dwudziestek.

Jeśli zakładam 10 legów (no bo mniej to raczej nie będzie), to 3 maksy dla ‚Barneya’ dają maksa średnio raz na 3 legi. Jak dla mnie linia spokojnie do pokrycia, a większość buków oferuje linię 3,5. Do dubla z over 10,5 legów Taylor – MVG pasuje idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *