European Championship 2014 – Ćwierćfinały, Półfinały, Finał

Typy na ćwierćfinały, półfinały i finał Mistrzostw Europy 2014.

Wygra European Championship 2014
Typ: Stephen Bunting @ 5,00 1/10j minus
Bunting po bardzo dobrym meczu z Hamiltonem w pierwszej rundzie wczoraj zagrał świetny mecz z Taylorem. Pokonać Phila, mając nieznacznie wyższą średnie i słabszy procent na dablach jest wielkim sukcesem. To wróćmy do średnich: z Hamiltonem 102,68 (7 legów), z Taylorem 102,21 (19 legów). Bunting dobrze zaprezentował się podczas World Grand Prix, gdzie dotarł do półfinału, w którym akurat zagrał słabo. „The Bullet” pokazuje, że aspiruje do wygranych, że nie będzie kolejnym statystą, który przeszedł z BDO do PDC. Drabinkę ma dość łatwą, bo odpadli wszyscy potencjalnie lepsi zawodnicy od niego, szczególnie Lewis, Anderson, Wade, a z Taylorem poradził sobie sam. Z Jenkinsem powinien wygrać, jest zdecydowanie równiejszy w rzucaniu niż Terry.. W ewentualnym półfinale jego rywalem będzie Mervyn King lub Jelle Klaasen – obaj w jego zasięgu, powinien wygrać. I w finale Bunting może się spotkać z kimś z czwórki: van Gerwen, Chisnall, van Barneveld, Wright. Górna połówka jak widać jest naszpikowana gwiazdami, tam o awans do finału będzie niezwykle trudno. Trudno też będzie w ewentualnym finale.

Oczywiście jest jedno „ale”, które dla mnie jest bardzo istotne, i do którego odwołuję się dość często. Turniej Mistrzostw Europy jest krótkim turniejem i jak widzimy, dzisiaj rozgrywane będą w sesji popołudniowej ćwierćfinały, a w sesji wieczornej półfinały i finał (niemalże zaraz po sobie). Mało który zawodnik potrafi zagrać 2 równe mecze jeden po drugim, oczywiście mam tu na myśli mecze ze średnią na poziomie 100. Po wczorajszych meczach PDC ogłosiło kolejność grania ćwierćfinałów, ale ważniejsza jest kolejność półfinałów. Najpierw w półfinale zagra Bunting (jeśli przejdzie Jenkinsa), po nim zagra van Gerwen (jeśli pokona Chisnalla). Czyli Bunting będzie miał około 90 minut przerwy przed finałem. A zawodnik z górnej połówki tej przerwy będzie miał zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Van Gerwen już nie raz pokazywał, że nie potrafi grać dwóch meczów jeden po drugim, Chisnall i Wright nie są w specjalnej formie, van Barneveld i jego „słaba” głowa. Według mnie warto spróbować takiego kursu.

—–

Mervyn King v Jelle Klaasen
Typ: Jelle Klaasen powyżej 4,5 180’s @ 2,37 2/10j minus
Klaasen wczoraj dał zarobić na podobnej linii (niestety nie podałem tego typu, ale zagrałem). Bardzo dobry mecz w wykonaniu Holendra, średnia 97,02, 10×180’s w 17 legach. Z Lewisem rzucił 3 maksy w 10 legach. Dystans identyczny jak wczoraj – do 10 wygranych legów. Faworytem meczu jest King, który rzuca równo i do tego zabójczo dobrze na dablach. „The Cobra” chcąc nawiazać walkę będzie trafiał kolejne maksy. A w becie kurs trochę zawyżony, gdy u innych 2,10.

Tak jak wyżej, Bunting powinien wygrać z Jenkinsem, podobnie van Gerwen powinien pokonać Chisnalla. Ale jak cały czas powtarzam, „Shrek” nie jest w dobrej formie, szczególnie dable zawodzą. Zastanawiałem się na dublem: van Gerwen + Bunting, ale doszedłem do wniosku, że nie ma sensu pakować kasy w van Gerwena, który mi nie pasuje, a na którego zwycięstwo i tak czekam w typie na kwartę.

—–

Raymond van Barneveld v Peter Wright
Typ: Peter Wright najwyższy checkout powyżej 107,5 @ 1,83 Paddy Power 4/10j
No nie żartujecie z tą linią. Faworyt meczu i ma zrobić tylko 108? Inni dostali po 127,5 a Wright tylko 108? Kilka legów wygra, a jakiś „tonowy” finish zanotuje.

Michael van Gerwen v Raymond van Barneveld
Typ: Raymond van Barneveld +5,5 legów @ 1,33
plus
Minimum 6 legów dla Raymonda – biorę to! Jego zwycięstwo też biorę pod uwagę 🙂
Terry Jenkins v Mervyn King
Typ: Mervyn King +3,5 legów @ 1,28 
plus
Buki uważają Jenkinsa za faworyta, według mnie faworytem powinien być King. Linia +3,5 legów na Mervyna oznacza, że wygra co najmniej 8 legów, powinien pokryć bez większych problemów.

RvB + King = 1,71 @ 4/10jplus

Michael van Gerwen v Raymond van Barneveld
Typ: Michael van Gerwen powyżej 5,5 180’s @ 2,20 2/10j
  plus

Nie ma czasu, zaraz mecz. 6 maksów w klasyku holenderskim.

Ostatni typ w październiku – od niego zalezy czy miesiąc skończę z plusem czy minusem.

Michael van Gerwen v Terry Jenkins
Typ: Michael van Gerwen powyżej 5,5 180’s @ 1,80 4/10j
  minus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *